دکتر مثبت , dr_mosbat

دکتر مثبت

دکتر مثبت , dr_mosbat

دکتر مثبت

30,387نــــفــــــر
عضو شده اند
30,387نفر عضو شده اند
ما به سلامت شما می اندیشیم ؛ این رسانه متعلق به دانشجویان استما به سلامت شما می اندیشیم ؛ این رسانه متعلق به دانشجویان استمشاهده کامل مشخصات
5 خرداد 1391
متفرقه
• بــرای فعالیت در این رسانه به مدیریت رسانه پیام دهید

اعضاء

 • مصطفی  عموئی , am63
 • مهسا حاتمی , pantea64
 • مسعود حسینی , masoud4040le
 • ارشاویر ارا , arshaver
 • 30387 نفر

  morebox img

آلبوم تصاویر

1 تصویر ...

morebox img
دکتر مثبت , dr_mosbat
دانشجویان , portal_university
ادامه
99
21
7
53
سارا تبرستانی , sirintipiti70
دوشنبه 2 مهر ، 09:42
چه جالب
ادامه
یلدا احمدی , yaldajooni
دوشنبه 2 مهر ، 09:53
این هابیشتربه تم های مختلف رژلب میخورن تارنگ طبیعی که بشه مشاهده کرد
ادامه
بـاران پایـیزی , mooshmooloo
دوشنبه 2 مهر ، 09:58
پس چ رنک باشه تا سلامتو نشون بده .
همه رنگا ک شد دردومرض
ادامه
دکتر مثبت , dr_mosbat
رژیم لاغری ۱۶:۸ چیست؟
رژیم لاغری ۱۶:۸ را میشناسید؟ محققان دانشگاه ایلینویز شیکاگو نشان دادند که روزه گرفتن برای ۱۶ ساعت در روز، یک روش کاهش وزن مؤثر است و همچنین می‌تواند فشار خون را نیز کاهش دهد. این اولین باری است که محققان تأثیر یک رژیم لاغری با محدودیت در ساعات غذا خوردن را مورد بررسی قرار داده‌اند.

محققان در این مطالعه ۲۳ فرد چاق با میانگین سنی ۴۵ سال را مورد بررسی قرار دادند. شاخص توده بدنی (BMI) این افراد ۳۵ بود. این افراد به مدت ۱۲ هفته از رژیم لاغری ۱۶:۸ استفاده کردند.

رژیم لاغری ۱۶:۸ بدین ترتیب بود که افراد اجازه داشتند بین ساعت ۱۰ صبح تا ۶ بعد از ظهر هر نوع غذایی که می‌خواهند و به مقدار دلخواه میل کنند. سپس به مدت ۱۶ ساعت به جز آب و نوشیدنی‌های فاقد کالری اجازه مصرف هیچ ماده خوراکی دیگری را نداشتند.

اما آیا این رژیم لاغری واقعاً مؤثر است؟ در بخش بعدی پاسخ داده‌ایم.

پیشنهاد می‌کنیم مقاله ” رژیم لاغری سریع | معرفی ۶ رژیم لاغری سریع و عالی ” را نیز در وب سایت پزشکی و سلامت دکتر سوشا بخوانید. برای دریافت مشاوره پزشکی رایگان سؤالات خود را در بخش مشاوره پزشکی دکتر سوشا ثبت کنید.

تأثیرات رژیم لاغری ۱۶:۸ چه بود؟
نتایج مطالعات نشان داد افرادی که از رژیم لاغری ۱۶:۸ استفاده می‌کردند نسبت به گروه کنترل، مقدار کالری کمتری استفاده کردند و به کاهش وزن دست یافتند. فشار خون این افراد نیز کاهش معناداری پیدا کرده بود. سایر متغیرها نظیر درصد چربی بدن ، مقاومت به انسولین و سطح کلسترول در این افراد مشابه گروه کنترل بود.

به نظر می‌رسد که رژیم لاغری ۱۶:۸ که تحت عنوان روزه متناوب نیز شناخته می‌شود، از طریق زیر به کاهش وزن این افراد کمک کرده باشد:

کاهش انسولین
هنگامی که ما غذا می‌خوریم، انسولین در بدنمان افزایش می‌یابد. هنگامی که ما از رژیم‌لاغری ۱۶:۸ استفاده کنیم، انسولین به طور چشمگیری کاهش می‌یابد. سطح پایین انسولین باعث افزایش چربی سوزی می‌شود.

افزایش هورمون رشد انسانی (HGH)
سطح هورمون رشد ممکن است در زمان پیروی از این رژیم لاغری حتی تا ۵ برابر افزایش یابد. هورمون رشد باعث کاهش چربی بدن و افزایش عضلات شود.

افزایش نور اپی نفرین (نورآدرنالین)
سیستم عصبی نور اپی نفرین را به سلول‌های چربی ارسال می‌کند و باعث می‌شود بدن چربی‌های خود را بسوزاند. این ناقل عصبی هنگام روزه‌داری افزایش می‌یابد.

ویژگی جالب‌ توجه رژیم‌لاغری ۱۶:۸ این است که نیازی به کاهش کالری مصرفی و یا حذف غذاهای خاص ندارید. به نظر می‌رسد این رژیم لاغری راهی مناسب برای کاهش وزن بزرگسالان علی‌الخصوص در کوتاه مدت باشد. با این وجود نیاز به بررسی‌ها و مطالعات بیشتری می‌باشد.

پیشنهاد می‌کنیم خبر ” فواید دارچین برای لاغری ” را نیز در وب سایت پزشکی و سلامت دکتر سوشا بخوانید. برای دریافت مشاوره پزشکی رایگان سؤالات خود را در بخش مشاوره پزشکی دکتر سوشا ثبت کنید.
ادامه
33
  دکتر مثبت , dr_mosbat
  ضریب هوشی به مساحت غشاء مغز بستگی دارد نه اندازه مغز
  نتایج یک مطالعه که به تازگی منتشر شده است نشان می‌دهد که اندازه غشاء مغزی در افراد کوتاه قد با افراد بلند قد متفاوت است. غشاء مغزی ارتباط مستقیمی با ضریب هوشی و توانمندی‌های ذهنی افراد دارد. حتماً می‌پرسید غشاء مغزی با قد چه ارتباطی دارد؟ بالاخره کوتاه قدها باهوش‌ترند یا بلند قدها؟

  مطالعات قبلی نشان داده‌اند که مغز افراد بلند قد بزرگ‌تر از افراد کوتاه قد می‌باشد. در عین حال این مسئله نیز سال‌ها پیش به اثبات رسیده است که اندازه مغز به هیچ عنوان تعیین‌کننده ضریب هوشی افراد نیست. عاملی که تأثیر مستقیمی در ضریب هوشی افراد دارد، مساحت غشاء اطراف مغز است. حتماً می‌پرسید مساحت غشاء اطراف مغز افراد کوتاه قد بیش‌تر است یا افراد بلند قد ؟

  پس کوتاه قدها باهوش‌ترند یا بلند قدها؟!
  محققان دانشگاه فنلاند بعد از بررسی نتایج MRI شرکت‌کنندگان ۶۰-۵۰ ساله این مطالعه، به این نتیجه رسیدند که وسعت غشاء مغزی با قد افراد ارتباط مستقیم دارد. به این معنا که هر چه فردی قد بلندتری داشته باشد، مساحت غشاء مغزی‌اش بیشتر است و در نهایت توانمندی‌های شناختی او نیز بیشتر خواهد شد.

  ضریب هوشی یا IQ فاکتوری است که تعیین آن به عوامل متعددی بستگی دارد. مساحت غشاء مغزی یکی از این عوامل است و نمی‌توان بر این اساس گفت که تمام افراد بلند قد نسبت به افراد کوتاه قد ضریب هوشی بالاتری دارند. با این وجود به نظر می‌رسد که گذشته از تأثیر ژنتیک بر افزایش سطح غشاء مغز، عوامل محیطی نظیر تغذیه در دوران کودکی نیز مؤثر باشند.

  به نظر می‌رسد افراد بلند قد کمتر از افراد کوتاه قد دچار سوء تغذیه و کمبود مواد مغذی در دوران کودکی بوده‌اند. این امر باعث شده است علاوه بر قد، در بخش‌های دیگر بدن نظیر مغز و غشاء اطراف آن نیز رشد بهتری داشته باشند.
  ادامه
  33
   دکتر مثبت , dr_mosbat
   تاریخ ۳۱ اردیبهشت ماه ۱۳۹۷/توسط : دکتر سوشا/دیدگاهی ثبت نشد
   ورزش کردن در این موارد الزامی است!
   اهمیت ورزش کردن چیست؟
   ورزش کردن گذشته از اینکه نقش مهمی در تناسب اندام دارد، در درمان بسیاری از مشکلات روحی و جسمی نیز مؤثر عمل می‌کند. گاهی تأثیرات ورزش کردن در شرایطی رخ می‌دهد که بر خلاف انتظار شماست. در این خبر قصد داریم به هفت اختلالی اشاره کنیم که با ورزش‌کردن برطرف می‌شوند. پس با ما همراه باشید.

   پیشنهاد می‌کنیم مقاله ” تأثیر ورزش بر سلامت روان ” را نیز در وب سایت پزشکی و سلامت دکتر سوشا بخوانید. برای دریافت مشاوره پزشکی رایگان سوالات خود را در بخش مشاوره پزشکی دکتر سوشا ثبت کنید.

   ورزش کردن برای مشکلات گوارشی
   ورزش کردن در حدود بیست دقیقه بعد از صرف شام و برای نیم ساعت و یا بیشتر به هضم بهتر غذا کمک خواهد کرد. بهترین ورزشی که در این مواقع می‌توانید انتخاب کنید، پیاده روی است. پیاده روی یک ورزش هوازی است که ضربان قلب را افزایش می‌دهد و تنفس را بهبود می‌بخشد. بعلاوه حرکات روده را بهبود و یبوست را کاهش می‌دهد.

   ورزش کردن برای ترک سیگار
   بر اساس یافته‌های محققان آمریکایی، ورزش‌کردن سطح اندورفین را در بدن افزایش می‌دهد. اندورفین می‌تواند با اثرات اعتیادآور نیکوتین مقابله کند و به این طریق به افراد در ترک سیگار کمک کند.

   ورزش کردن برای مشکلات خواب
   اگر سیکل خوابتان دچار مشکل شده است، می‌بایست تحرک بیشتری داشته باشید. حتماً تعجب کردید؛ ولی محققان یک دانشگاه آمریکایی به این نتیجه رسیدند که اگر حدود دو ساعت قبل از خواب ورزش سبک تا متوسط انجام دهید، راحت‌تر به خواب خواهید رفت. این موضوع در افراد میانسال اهمیت بیشتری دارد.

   ورزش کردن برای خستگی‌های مداوم
   شاید برایتان عجیب باشد که بگوییم گاهی برای رفع خستگی باید ورزش کنید! اگر فردی پیوسته احساس رخوت و خستگی دارد و با تغییراتی در رژیم غذایی و خواب خود، باز هم با این مشکل مواجه باشد، بهتر است تحرک خود را افزایش دهد. محققان معتقدند که اگر حداقل سه بار در هفته و برای مدت ۲۰ دقیقه ورزش کنید، سطح انرژی شما تا ۲۰% افزایش پیدا خواهد کرد.

   پیشنهاد می‌کنیم خبر ” تأثیر ورزش روی اندازه مغز ” را نیز در وب سایت پزشکی دکتر سوشا بخوانید. برای دریافت مشاوره پزشکی رایگان سوالات خود را در بخش مشاوره پزشکی دکتر سوشا ثبت کنید.

   ورزش کردن برای خستگی‌های مداوم
   ورزش کردن برای دردهای ناگهانی و مزمن
   یکی دیگر از تناقضاتی که درباره ورزش کردن وجود دارد، این است که به کاهش دردهای مزمن و ناگهانی کمک می‌کند. برخی از افراد مانند مبتلایان به آرتریت ، هنگام بلند شدن از خواب، دچار درد نواحی مختلف نظیر کمر، زانو، شانه‌ها و غیره هستند. ورزش‌کردن به این افراد کمک می‌کند که ماهیچه‌های قوی‌تری داشته باشند؛ از طرفی خون‌رسانی به بخش‌های مختلف بدن افزایش می‌یابد که هر دوی این عوامل به کاهش درد کمک می‌کنند.

   ورزش کردن برای کاهش استرس
   تحقیقات نشان داده است که ۳۰-۲۰ دقیقه ورزش کردن برای ۴-۳ بار در هفته، اضطراب و استرس را تا حد زیادی کاهش می‌دهد. خصوصاً اگر همراه با ورزش، موسیقی هم گوش دهید.

   ورزش کردن برای تنظیم سطح هورمون‌ها
   یکی از اثرات فوق‌العاده ورزش کردن ، تنظیم هورمون‌های بدن است. ورزش‌کردن با برقراری تعادل هورمون‌های بدن باعث می‌شود علاوه بر افزایش متابولیسم بدن ، پوست و موی بهتری داشته باشید و جوان‌تر بمانید.
   ادامه
   34
    دکتر مثبت , dr_mosbat
    : تعداد اسپرم‌ کم و ناباروری در مردان شایع‌تر از آن چیزی است که فکرش را بکنید. مردم فکر می‌کنند اگر زنی باردار نمی‌شود، مشکل از اوست، در صورتی که لزوماً همیشه اینطور نیست و گاهی اوقات تعداد اسپرم کم مردان و ناباروری آن‌ها باعث باردار نشدن زنان می‌‎شود. مشکل ........................
    کـاربر گـرامی : مـشاهده ادامه مــطلب و جــزیـــیات خبــر را در لینــک زیـــــر || ▼ ||
    ادامه
    21