شرکت ملی صنایع پتروشیمی , npc_iran

شرکت ملی صنایع پتروشیمی

شرکت ملی صنایع پتروشیمی , npc_iran

شرکت ملی صنایع پتروشیمی

182نــــفــــــر
عضو شده اند
182نفر عضو شده اند
بیشتر
شرکت ملی صنایع پتروشیمی , npc_iran
عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: صنایع پتروشیمی ایران به دلیل برخورداری از مزیت های نسبی فنی و اقتصادی قابلیت توسعه و رشد بیشتر را دارد.

امیر عباس سلطانی در گفتگو با خبرنگارنیپنا، درباره اهمیت تحقق اقتصاد مقاومتی در حوزه نفت و گاز اظهار کرد: به دلیل مزیت های نسبی اقتصاد کشور اهمیت تحقق اهداف سیاست های اقتصاد مقاومتی در این بخش زیاد است و در این مسیر صنعت پتروشیمی کشورمان می تواند نقش مهم و تعیین کننده ای داشته باشد.
عضو کمیسیون انرژی مجلس افزود: تنوع بخشی به فروش محصولات و فرآورده های نفتی و افزایش صادرات همسو با کاهش خام فروشی مواد اولیه از اولویت های مورد تاکید و توصیه تمام مسئولان است.
ادامه
99
شرکت ملی صنایع پتروشیمی , npc_iran
همایش "مسئولیت اجتماعی شرکت؛ مسئولیت اجتماعی صنعت نفت" (CSR) از دقایقی پیش در مرکز همایشهای بین المللی پژوهشگاه صنعت نفت آغاز به کار کرد.

به گزارش نیپنا؛ همایش «مسئولیت اجتماعی شرکت؛ مسئولیت اجتماعی صنعت نفت» صبح امروز (سه شنبه، ٢٨ اردیبهشت ماه) با حضور بیژن زنگنه وزیر نفت، سیدکاظم وزیری هامانه قائم مقام وزیر نفت، منصور معظمی رئیس هیئت عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و سایر مدیران ارشد وزارت نفت در مرکز همایشهای بین المللی پژوهشگاه صنعت نفت آغاز به کار کرد.
بر پایه این گزارش، همایش «مسئولیت اجتماعی شرکت؛ مسئولیت اجتماعی صنعت نفت» در صدد اشاعه مفهوم مسئولیت اجتماعی در صنعت نفت و ارائه و تبادل تجربیات عملی شرکتهای نفـتی این زمینه است و تلاش می کند مدیران و کارکنان صنعت نفت نسبت به مفهوم مسئولیت اجتماعی شرکت، شناخت جامعی پیدا کنند.
همزمان با برگزاری این همایش، نمایشگاه جنبی CSR با حضور چهار شرکت اصلی و تعدادی از شرکتهای فعال دایراست که وزیرنفت پیش از آغاز رسمی همایش از این نمایشگاه بازدید کرد.
همایش «مسئولیت اجتماعی شرکت؛ مسئولیت اجتماعی صنعت نفت» عصر فردا (چهارشنبه، ٢٩ اردیبهشت ماه) به کار خود پایان می دهد.
ادامه
  شرکت ملی صنایع پتروشیمی , npc_iran
  شورای اقتصاد با درخواست وزارت نفت مبنی بر صدور مجوز سرمایه گذاری از محل منابع داخلی شرکت ملی صنایع پتروشیمی برای طرح تولید پروپیلن از متانول با هدف تولید فناوری بومی، موافقت کرد.

  به گزارش نیپنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی معاون اول رئیس جمهوری، درآخرین جلسه شورای اقتصاد به ریاست اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری که با حضور وزیران نفت، امور اقتصاد و دارایی، نیرو و جهاد کشاورزی برگزار شد، برخی درخواستهای دستگاههای اجرایی مورد بحث و تصمیم گیری قرار گرفت.
  در این جلسه درخواستهای وزارت نفت بررسی شد و پس از توضیحات بیژن زنگنه، وزیر نفت درباره ویژگیهای طرحها و نیز دلایل توجیهی، با این درخواستها به شرح ذیل موافقت شد:
  - صدور مجوز سرمایه گذاری از محل منابع داخلی شرکت ملی صنایع پتروشیمی برای احداث تاسیسات سوخت گیری فرودگاه ماهشهر
  - صدور مجوز سرمایه گذاری از محل منابع داخلی شرکت ملی صنایع پتروشیمی برای طرح تولید پروپیلن از متانول با هدف تولید تکنولوژی بومی
  ادامه
   شرکت ملی صنایع پتروشیمی , npc_iran
   معاون وزیر نفت در امر پتروشیمی به منظور بررسی پیشرفت عملیات اجرایی پتروشیمی لردگان عازم این منطقه شد.

   به گزارش نیپنا؛ مرضیه شاهدایی مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در راس هیئتی از مدیران ارشد این شرکت صبح امروز چهارشنبه( 8اردیبهشت ماه) به منظور بررسی روند اجرایی احداث پروژه کود شیمیایی اوره لردگان به این منطقه سفر کرد.
   ادامه
    شرکت ملی صنایع پتروشیمی , npc_iran
    شرکت های سازنده تجهیزات و قطعه های صنعت پتروشیمی با تکیه بر اقتصاد دانش بنیان به دنبال تحقق اقتصاد مقاومتی با تکیه بر دانش و فناوری ایرانی هستند.

    به گزارش خبرنگار نیپنا، مهندس عباس شعری مقدم نایب رییس هیئت مدیره شرکت ملی صنایع پتروشیمی به همراه مهندس بساق زاده مدیر کنترل تولید و مهندس قنبری مدیرعامل شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی در بازدید از شرکت فن نیروضمن آشنایی با فعالیت ها و دستاوردهای کسب شده از سوی کارکنان وپژوهشگران این شرکت بر لزوم توسعه با تکیه بر دانش و فناوری های نوین تاکید کردند.
    ادامه
     شرکت ملی صنایع پتروشیمی , npc_iran
     شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس علاوه بر صادرات محصولات متنوع به کشورهای آسیایی، بازارهای جدید در اروپا را هدف گذاری کرده است.

     عادل نژاد سلیم، مدیرعامل شرکت هلدینگ خلیج فارس در گفتگو با خبرنگار نیپنا با تاکید بر نقش این شرکت در توسعه صنعت پتروشیمی کشورمان اظهار کرد: گفت: پتروشیمی در اقتصاد کشورمان دارای جایگاه بسیار ارزشمندی است و باید این نکته را مد نظر داشت که ایران دارای مزیت رقابتی در صنعت پتروشیمی است که باید از آن به خوبی استفاده کرد و در این مسیر هلدینگ خلیج فارس به دنبال افزایش و تنوع تولید با هدف حضور در بازارهای بین المللی است.
     ادامه
      شرکت ملی صنایع پتروشیمی , npc_iran
      پژوهشگران شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی موفق شدند تا با هدف بهبنه سازی مصرف، روشی جدید را طراحی کنند.

      به گزارش نیپنا، در راستای بهینه سازی مصرف آب، در آزمایشگاه پژوهش های پلیمری یکی از پژوهشگران شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی موفق به طراحی سیستمی شده است که با استفاده از آن آب دور ریز سیستم های تقطیر دوباره به چرخه استفاده باز گرداننده می شود.
      در این دستگاه از 1عدد کنترلر برای کنترل نمودن دمای کاری آب سیستمهای تقطیر،1عدد پمپ برای پمپاژ،1عدد کنترلر جهت کنترل حجم آب و مخزن و1عدد آلارم افزایش ایمنی کار با دستگاه ساخته شده است.هزینه تمام شده برای ساخت این دستگاه فقط 500 هزار تومان است وچنانجه سیستم تقطیر به صورت شبانه روزی در سرویس باشد میزان صرفه جویی بالغ بر 30 هزار لیتر در ماه بر آورد
      می گردد که معادل آب مصرفی برای آشامیدن و نظافت حداقل 100 خانوار در طول یکماه است.
      ادامه
       شرکت ملی صنایع پتروشیمی , npc_iran
       دهمین نمایشگاه ایران پلاست فرصت مناسبی برای ارائه آخرین فناوری ها و دانش روز جهان در صنعت پلیمر و پلاستیک کشورمان در کنار بزرگان این صنعت است.

       به گزارش خبرنگار نیپنا، مرضیه شاهدایی، معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی امروز دوشنبه (23 فروردین ماه) در نشستی خبری که پیش از برگزاری دهمین نمایشگاه ایران پلاست برگزار شد، با اشاره به این که 8 هزار متر مربع از این فضا به شرکت های خارجی اختصاص داده شده است، گفت: هیئت ها و نمایندگانی از 25 کشور جهان در این نمایشگاه حضور خواهند داشت که از این تعداد 13 کشور اروپایی، 10 کشور آسیایی و 2 کشور آفریقایی و استرالیایی در دهمین نمایشگاه ایران پلاست شرکت می کنند.
       ادامه
        شرکت ملی صنایع پتروشیمی , npc_iran
        عضو کمیته پتروشیمی مجلس گفت: ایران پلاست بهترین فرصت برای ارائه توانمندی ها و دستاوردهای صنعت پتروشیمی ایران است و در این راستا برای کاربردی‌تر کردن راهبرد اقدام و عمل در موضوع اقتصاد مقاومتی، می‌تواند اثرگذاری خوبی را ایجاد کند.

        الیاس طاهری عضو کمیته پتروشیمی مجلس در آستانه برگزاری دهمین نمایشگاه ایران پلاست و پیامدهای آن برای صنایع پتروشیمی در گفتگو با خبرنگار نیپنا، اظهار کرد: صنعت پتروشیمی در تمام بخش ها ظرفیت تأثیرگذاری بر اقتصاد کشور را دارد، زیرا موضوع زنجیره ارزش را پیگیری می‌کند؛ بنابراین، با توجه به نامگذاری امسال، اهمیت این راهبرد نیز افزایش می‌یابد.
        ادامه
         شرکت ملی صنایع پتروشیمی , npc_iran
         معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: با توجه به تجربه هایی که در گذشته داشته ایم روابط ایران و آلمان در زمینه صنعت پتروشیمی بیش از پیش بهتر خواهد شد.‏

         به گزارش نیپنا، مرضیه شاهدایی دیروز (سه شنبه، ١٧ فروردین ماه) در حاشیه کنفرانس اقتصادی ایران و آلمان در برلین در یک نشست مطبوعاتی با تاکید بر این که ایران نیازمند حدود ٥٥ میلیارد دلار سرمایه گذاری جدید در صنعت پتروشیمی است، اظهار کرد: ایران و آلمان در گذشته، حتی در زمان تحریم ها روابط بسیار خوبی داشتند، بیشتر تجهیزات خریداری شده و لایسنس های در صنعت پتروشیمی ایران از شرکت های آلمانی بوده است.
         ادامه
          شرکت ملی صنایع پتروشیمی , npc_iran
          شرکت ملی صنایع پتروشیمی , npc_iran
          صنعت پتروشیمی ایران به عنوان صنعتی پیشرو برای رسیدن به هدف های پیش بینی شده خود نیازمند حمایت بیشتر است.

          مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت در گفتگو با خبرنگار نیپنا، اظهار کرد: صنعت پتروشیمی ایران برای تحقق هدف های خود و اجرائی شدن برنامه ریزی های انجام شده باید از سوی مسئولان حمایت شود و وزارت صنعت، معدن و تجارت همسو با وزارت نفت از توسعه این صنعت حمایت می کند.

          سهیلا جلودارزاده افزود: انتخاب خانم مهندس شاهدائی به عنوان معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی نشان از نقش مهم زنان در فرایند توسعه کشور دارد و امید است صنعت پتروشیمی ایران بتواند مسیر رشد و توسعه را با شتاب طی کند.

          وی ادامه داد: دولت و مجلس از صنعت پتروشیمی حمایت می کنند و باید تاکید کرد که با همکاری و تعامل می توان در دوران پساتحریم مسیر را برای توسعه و رشد اقتصادی کشور هموار کرد.

          جلودارزاده اظهار کرد: پتروشیمی می تواند با حمایت های وزیران نفت و همچنین صنعت، معدن و تجارت و با استفاده از تجارب پیشکسوتان این صنعت مانند مهندس شعری مقدم و نیز توان و تجربه خانم مهندس شاهدائی در آینده نقش سازنده خود را در اقتصاد ایران پررنگ تر کند.
          ادامه
          شرکت ملی صنایع پتروشیمی , npc_iran
          نخستین تور بازدید از توانمندی های سازندگان داخلی فعال در صنعت پتروشیمی در راستای حمایت دولت از بخش خصوصی برگزار شد.

          به گزارش خبرنگار نیپنا، گروهی از مدیران ارشد طرح ها و مجتمع های پتروشیمی امروز چهارشنبه (5 اسفند ماه) از توانمندی ها و دستاوردهای چند شرکت سازنده داخلی تجهیزات و قطعات مورد استفاده در صنعت پتروشیمی بازدید کردند.

          این گزارش می افزاید: این تور یک روزه با محوریت بخش خصوصی و سازندگان داخلی و براساس سیاستهای شرکت ملی صنایع پتروشیمی در حمایت از تولید داخل برگزار شده است.

          براساس این گزارش بازدید از شرکتهای تاشا، فولاد پایا و فولاد اکسین از برنامه های دیدار فعالان صنعت پتروشیمی ایران بود.

          گفتنی است براساس برنامه ریزی های انجام شده قرار است فعالان صنعت پتروشیمی از دستاوردها و توانمندی های سایر سازندگان ایرانی در دیگر استان های کشور نیز بازدیدهایی در آینده داشته باشند.
          ادامه
           شرکت ملی صنایع پتروشیمی , npc_iran
           همزمان با علاقه شرکت های بزرگ اروپایی برای حضور در صنعت پتروشیمی ایران شرکت سرکوبه اسپانیا برای حضور در کشورمان اعلام آمادگی کرد.

           به گزارش خبرنگار نیپنا، نمایندگان شرکت اسپانیایی سرکوبه دیروز یکشنبه (دوم اسفند ماه) در دیدار با مهندس مرضیه شاهدایی مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی و مدیران ارشد NPC برای تبادل نظر و افزایش سطح همکاری های دو طرف در آینده دیدار کردند.

           مارسلو آلبرتو ریوداوتس اسلانگن مدیر صادرات شرکت سرکوبه اسپانیا در این دیدار از ابراز علاقه شرکت متبوع خود برای حضور در پتروشیمی دماوند و فاینانس بلند مدت برای این طرح خبر داد و گفت: برای دومین بار است که طی ماه های اخیر در ایران حضور داریم و امیدواریم مذ اکرات برای حضور در پتروشیمی دماوند به نتیجه برسد.

           بر اساس این گزارش، امیرحسن فلاح، مشاور فاینانس و مدیر توسعه سرمایه گذاری شرکت ملی صنایع پتروشیمی نیز در این دیدار گفت: پتروشمی دماوند از سوی سازمان خصوصی سازی در حال واگذاری است و در این مسیر NPC برای قرارداد با سرکوبه در قالب یک قرارداد کلی منعی ندارد اما شرکت اسپانیایی در صورت انعقاد قرارداد در زمان واگذاری پتروشمی دماوند باید با مالک جدید کار کند.
           ادامه
            شرکت ملی صنایع پتروشیمی , npc_iran
            پوستر یازدهمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاست طی مراسم ویژه ای در دهمین دوره این نمایشگاه رونمایی و توزیع خواهد شد.

            به گزارش ستاد خبری دهمین دوره نمایشگاه بین المللی ایران پلاست، مقرر شده است به منظور آغاز رسمی فرایند اجرایی یازدهمین دوره نمایشگاه ایران پلاست، همزام با برگزاری دوره دهم، پوستر یازدهمین دوره نمایشگاه ایران پلاست رونمایی شود.

            همزمان با رونمایی از پوستر دوره آینده، پیش ثبت نام برای دوره یازدهم از مشارکت کنندگان در نمایشگاه نیز انجام خواهد شد و این افراد می توانند غرفه فعلی خود را برای دوره بعدی نمایشگاه رزرو کنند.

            دهمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاست 25 تا 29 فروردین ماه 1395 (13 تا 17 آوریل 2016 میلادی) در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار خواهد شد.

            علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر از نحوه و جزئیات برگزاری دهمین نمایشگاه ایران پلاست، می‌توانند به سایت اینترنتی نمایشگاه به نشانیwww.iranplast.ir مراجعه کنند و یا با شماره ۸۸۶۲۰۰۰۵-۰۲۱، فکس : ۸۸۶۲۰۰۰۵ و ایمیل info@iranplast.ir تماس بگیرند.
            ادامه
            2
            1
            بهرام سرفرازیان , razesaham
            یکشنبه 25 بهمن ، 22:59
            عضو کانال تلگرام راز صعود سهام بورس تهران شوید @tehran_bourse
            ادامه
            شرکت ملی صنایع پتروشیمی , npc_iran
            نخستین پودمان آموزشی مدیریت دانش در شرکت ملی صنایع پتروشیمی از فردا به مدت 4 روز برگزار خواهد شد.

            به گزارش خبرنگار نیپنا، رئیس کل پژوهش و توسعه منابع انسانی و دبیر کمیته مدیریت دانش از برگزاری اولین پودمان آموزشی مدیریت دانش در سطح شرکت خبر داد و اظهار کرد: پودمان مورد اشاره توسط مهندس عباس شعری مقدم مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی، در تاریخ 22 دی ماه 1394 افتتاح و با حضور مهندسان و خبرگان دانش در روزهای 22،23 و نیز،26،27 دی ماه امسال با هدف تربیت، آموزش و توانمندسازی شرکت کنندگان در شناخت، پیاده سازی و توسعه مدیریت دانش و مدل ها و راه حل های آن برای سوق دادن سازمان به سوی سازمان یادگیرنده و دانش محور در سالن (تدبیر) برگزار می شود.
            زهرا فیضی درباره این پودمان گفت: این پودمان در سه سطح مقدماتی، پیشرفته و راهبران حرفه ای توسط اساتید مجرب در زمینه مدیریت دانش با تکیه بر تجربه های جهانی و ملی و عبور از مباحث تئوریک و تربیت و توانمندسازی تسهیل گران دانش سازمان ها برگزار می شود.
            بر اساس اسن گزارش در پایان گواهینامه پودمان آموزشی از سوی شرکت مشاوران توسعه آینده و اداره کل آموزش و تجهیز منابع انسانی به مهندسان و خبرگان دانش تقدیم خواهد شد.
            ادامه
             شرکت ملی صنایع پتروشیمی , npc_iran
             [https://www.aparat.com/v/F57sW]
             شرکت ملی صنایع پتروشیمی , npc_iran
             [https://www.aparat.com/v/cpWtw]
             Five decades of Iranian Petrochemical Industry trailer
             ادامه
              شرکت ملی صنایع پتروشیمی , npc_iran

              وزیر علوم، تحقیقات و فناوری روز یکشنبه (13 دی ماه) در مراسم امضای موافقت نامه همکاری انجام طرح های اولویت دار بخش پایین دست صنعت نفت با دانشگاه های برگزیده افزود: بستر سازی برای همکاری وزارت نفت با دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی یک رویداد بزرگ و مهم در جامعه دانشگاهی محسوب می شود.

              به گزارش نیپنا، محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در مراسم امضای مواففتنامه اظهار کرد: امضای سند مزبور در مسیر تحقق مطالبات رهبر معظم انقلاب و سیاست های اقتصاد مقاومتی صورت می گیرد و در دولت یازدهم تعامل خوبی بین وزارتخانه های نفت و علوم، تحقیقات و فناوری فراهم شده و ظرفیت های بسیار خوبی در مراکز علمی برای این همکاری وجود دارد.

              به گفته فرهادی ، ایران در تولید مقالات شیمی و پلیمر در جهان به ترتیب رتبه های سوم و هشتم را کسب کرده و در بخش صنعت مباحث فناورانه زیادی وجود دارد که می توان از طریق همکاری با دانشگاه ها آن را برطرف ساخت .
              ادامه