دانشکده دامپزشکی ارومیه , veterinaryclub

دانشکده دامپزشکی ارومیه

دانشکده دامپزشکی ارومیه , veterinaryclub

دانشکده دامپزشکی ارومیه

533نــــفــــــر
عضو شده اند
533نفر عضو شده اند
85/07/11 07:30

شیر اسب هدیه الهی آیا می دانستید داروی پریمارینPremarin...

دانشکده دامپزشکی ارومیه
شیر اسب هدیه الهی
آیا می دانستید داروی پریمارینPremarin از ادرار مادین آبستن تهیه می شه؟این دارو برای پوکی استخوان تجویز می شه!و در اروپا بسیار متداول است.

اما مطلب جالب تر اینه که بدانید  محصول پرفروش تر دیگه ای نیز از مادیان تهیه میشه و آن شیر مادیان است.در زمان های قدیم شیرتخمیر شده اسب در مغولستان به عنوان یک نوشیدنی ملی محسوب می شده!در قدیم نیز شیر الاغ برای بهبود کودکان و نوزادانی که مشکل روده ای داشتن مورد مصرف قرار می گرفت.
جالب تر اینکه بدانید در بریتانیا خانم نیدین و آقای فرانس برابندر دارای مزرعه ای اند در شهر کوچکی به نام لایر که عمده فعالیت آنها تولید محصولات لبنی اسب است.آنها فعالیت خود را با نژاد Brabants آغاز کرده اند و آن هم به 2 دلیل:1.احتمال لگد خوردن در زمان دوشیدن بسیار کم است.2.به علت مقدار تولید شیر بالا..
علاقه این خانواده به دوشیدن شیر اسب از زمانی آغاز شد که یکی ار اعضای خانواده دچار بیماری حاد روده ای به نام کرونز گردید و آنها برای تهیه شیر اسب و بهبود عضو خانواده به هلند سفر کردند.پس از مصرف روزانه  6/. گالون از شیر اسب بیماری عضو خانواده رو به بهبود نهاد و در نهایت بهبود کامل حاصل گردید. از آن پس دوشیدن شیر اسب در این خانواده  به یک اشتغال تبدیل شد و آنها امروزه دارای مزرعه بزرگی برای تولید محصولات لبنی اسب هستند.
کار شیردوشی از مادیان ها 2 ماه بعد از کره دار شدن آغاز و تا 8 ماهگی ادامه دارد و شیر دوشی در مادیان تنها در 6 ماه ضورت می گیرد.
مهم ترین موارد مصرف شیر اسب موارد درمانی است و در درجه دوم در تهیه لوازم آرایشی است.از شیر اسب جهت تولید شیر خشک و لوازم آرایشی بدون بو و آلرژی . کرم پوست و صورت و لوسیون و خمیر و کرم بعد از ریش تراشی و صابون و حتی لیکور شیر اسب نیز استفاده می شود.
شیر اسب از لحاظ ترکیبات(درصد چربی و...) به شیر انسان بسیار نزدیک است.
جالب است بدانید قیمت یک گالون(28*6
99