وَنگ وا , vangeva

وَنگ وا

وَنگ وا , vangeva

وَنگ وا

5,401نــــفــــــر
عضو شده اند
5,401نفر عضو شده اند
97/03/5 16:11

خارج، حالت را خوب نخواهد کرد!...

وَنگ وا
خارج، حالت را خوب نخواهد کرد!

رفیق ! تو فکر می کنی اگر بیایی خارج،
حالت خوب می شود؟
به والله قسم نه! نمی شود.

من اینقدر ایرانی حال خراب در همین خارج دیده ام که نگو و نپرس.
آنها حال خرابشان را با خود به همه جا می برند؛ آنها دلشوره ها و ترس ها و اضطراب ها و بکن ها و نکن ها و بگیرها و ببندها و دروغ ها و فریب ها و تنگ نظری ها و خیانت ها و حسادت ها و نفاق ها و پشت هم اندازی ها و قانون‌گریزی ها و دور زدن ها و زیر آب زدن ها را با خود همه جا می برند. و هر کدام از این ها کافی ست که حال آدم خراب باشد همه عمر.

بهشت هم با افکار و کردار جهنمی ما، جهنم خواهد شد.

تو فکر می کنی خارج از اول خارج بود بعد یک عده رفتند و داخلش شدند؟
نه ، خارج را همین خارجی ها خارجش کردند ؛ همان طور که ایران را ایرانی ها ، ایرانش کردند؛ عراق را عراقی ها عراقش کردند؛ افغانستان را افغان ها افغانستانش کردند...

فکر نکن این فقط حکومت‌ها هستند که آدم ها را می سازند، نه اتفاقاً این آدم ها هستند که حکومت‌ها را می سازند.

من اینجا هستم در همین خارج دوست داشتنی شما و دارم از نزدیک می بینم که قانون هست اما چطور بعضی ایرانی ها همه فکر و ذکرشان این است که همین قانون را دور بزنند و زیر پا بگذارند.
کار هست اما چرا او هزار و یک ترفند می زند که از همان کار شانه خالی کند.
آزادی بیان هست اما چرا حرفی ندارد که بیانش کند.
تساوی حقوق زن و مرد هست اما چرا باز هر بلایی که می تواند بر سر زنش می آورد.

امید هست ، اما او چرا ندارد؟
لذت های پاک و بی آلایش هست
اما او چرا نمی تواند ببرد؟
موزه هست اما چرا او نمی رود؟
کتابخانه هست اما چرا او عضو نمی شود؟
هزار و یک فعالیت فرهنگی هست اما چرا او شرکت نمی کند.
کتاب هست بدون سانسور و ممیزی هم هست اما چرا او نمی خواند؟
موسیقی کلاسیک هست، تاتر مدرن هست، هنر متعالی هست، فلسفه ی روز هست ،علم محض هست،اما چرا او باز دنبال قلیان دو سیب است و سالن مد و غیبت پشت سر پری خانم و زری خانم؟

تمرینش نکرده؟ یادش نداده اند؟ دل و دماغ ندارد؟ رنج بسیار کشیده؟ میراث دار یک اندوه تاریخی ست؟ تقصیر زمین است تقصیر زمان است ، تقصیر این است، تقصیر آن است؟ باشد حق با شماست.

اما باور کن خارج ،حال کسی
را خوب نخواهد کرد.
اول باید حال خودت را خوب کنی
بعد با خود ببری حالت را هر جا که می خواهی...

عرفان_نظرآهاری
99
25
6
1
مهربانو  , alitahrani021
یکشنبه 6 خرداد ، 08:25
ممنونم گلم
ادامه
سیمین ش , siminsh_68
یکشنبه 6 خرداد ، 02:39
کاملا درسته!!!
ادامه
مهربانو  , alitahrani021
شنبه 5 خرداد ، 16:16
ممنونم
ادامه
محسن ح , habibzadegan1234
شنبه 5 خرداد ، 16:14
زیبا
ادامه
مهربانو  , alitahrani021
شنبه 5 خرداد ، 16:14
ممنونم گلم
ادامه
بــــــــــــــاران   , dapti
شنبه 5 خرداد ، 16:13
اول حال خودتو, خوب, کن
عالی, بود بانو..
ادامه
آخرین مطالب وَنگ وا
شب انتهای زیبایی است برای امتداد فردایی دیگر تا زمانی... شاید باید جهان را رها کرد و فنجانی چای خورد مبادا... اونایی که میگن ماکم غذامیخوریم ولی چاق میشیم؛کاملا... نمای زیبا از روستای ییلاقی لهه غرق در مه ارتفاعات... عمه ام اسم شوهرش ابوالقاسمه، اسم بچه هاش مصطفی و... صرفا جهت خوشحال شدن دوستان^~^ بی آبی را جدی بگیریم! دیشب استادیوم بین دو نیمه زن و‌ مرد نماز خوندن نه... چهار اصطلاح غلطی که نیاز به اصلاح دارد: ۱- خدا بد... بالاترین رهایی، آزاد شدن از نظرات دیگران است.... تمام چیزی که الان به آن احتیاج داری این است که احساس... در دوران عاشقی هورمون «دوپامین» که به هورمون خوشبختی... صرفا پوشیدن لباسای مارک دار باطن آدمو نمی پوشونه!... طلوع تویی "صبح" تویی آفتاب کن در وجودم صبحگاهم بهشتی... ته تغاری بهار خرداد دوست داشتنی دیدی چه راحت وساده... اگر بیخوابی دارید به سیر پناه ببرید شب ها زیر بالش... عکس_روز فوتبال؛ فراتر از یک بازی این عکس زیبا در... ‏صف خریدن آب ساعت11شب در آبادان!... بنر هوادارای ایرانی^~^ "آقای فیلمبردار لطفا از ما... برخیز، هوای صبحدم می‌چسبد در باغ بزن کمی قدم، می‌چسبد... مقبره بابر شاه جهان ظهیرالدین محمد بابر زمانی که... وقتی آنکس که دوستش داریم بیمار میشود، میگوییم امتحان... بعضی چیزها در جهان خیلی مهم تر از دارایی هستند یکی... از تاب تو نی یار و عدو میماند در بزم تو نی رطل سبو... آبشار زیبای منطقه شاهکلای لفور جنوب شرقی بابل سوادکوه... بی بهانه لبخند بزنیم . ... خدا قوت نوش جان مهربانان^~^ سرما خوردن در فصل ‌های گرم نشان دهنده پایین بودن... برد آرام دلم ، یار دلارام کجاست؟...