کلوب ازدواج

کلوب ازدواج

207,065نــــفــــــر
عضو شده اند
207,065نفر عضو شده اند
96/10/1 09:43

به دختر مجردتان این جملات را هرگز نگویید!!

کلوب ازدواج
جملاتی را هرگز نباید به دختران مجرد گفت‎

در این زمانه بسیار پیش آمده که دختران 25 تا 35 ساله به دلیل رابطه سالمی که نتوانسته اند با مردان اطرافیان شان برقرار کنند با ترس از ازدواج نکردن به روان درمانگران مراجعه می کنند. اما اشکال اصلی کار کجاست؟

دختران مجرد چه نگاهی به مردان اطراف شان دارند؟
گاهی دخترانی در سنین حدود 25 تا 35 سال به ما روان‌درمانگران مراجعه می‌کنند که از نظر سنی خودشان را در معرض خطر ازدواج نکردن می‌بینند. در عین حال با این شکایت آمده‌اند که در طی این سال‌ها یا قادر به برقراری ارتباط با مردان نشده‌اند و یا اینکه با هر مردی وارد رابطه شده‌اند، بعد از دو سه ملاقات اولیه آن مرد از آنها سکس خواسته و بدین ترتیب آنها رابطه را قطع کرده‌اند و یا بعداز دو سه ماه از شروع رابطه درحالی که این دختران تازه در حال پهن کردن بساط رابطه و عشق و عاشقی بوده‌اند، آن مردان بدون هیچ توضیح قانع‌کننده‌ای آنها را کنار گذاشته و رها کرده‌اند.

این دختران از اینکه برای اولین‌بار در عمرشان به «مردی اجازه داده‌اند» که به‌شان نزدیک شود و حالا با چنین برخوردی مواجه شده‌اند، شدیدا احساس خسران می‌کنند و ضمن احساس خشم فراوان نسبت به آن مردان بی‌احساس و بدذات، خودشان را نیز به خاطر اینکه اساسا حاضر به برقراری ارتباطی شده‌اند که «قرار نبوده به جایی برسد» سرزنش می‌کنند.

به نظر می‌رسد حداقل بخشی از مساله از آنجا ناشی می‌شود که بعضی از این دختران در خانواده‌هایی بزرگ شده‌اند که با یک نگاه سیاه و سفید دختران را به دو دسته «دختران خوب» و «دختران بد» تقسیم می‌کنند. این دوپاره‌سازی صفر و صدی ظاهرا نوعی استراتژی نیمه خودآگاه یا ناخودآگاه برای محافظت از عفاف ذهنی و عاطفی و جسمی دختران است. در این ساختار تربیتی محافظتی آموزه‌هایی به دختران داده می‌شود که بتوانند نه تنها خودشان را از دست «مردان بد» در بیرون مصون دارند بلکه با دیو هراسناک هوس و میل جنسی در درون نیز مبارزه کنند و آن را تا آستانه خفه شدن کامل پیش ببرند.

بعضی از این آموزه‌ها از این قرارند
_ اکثر مردها برخلاف پدر، برادر، عمو و دایی‌های تو آدم‌های هوس‌ران و غیرقابل اعتمادی هستند.

_ مردها در رابطه با دخترها فقط و فقط به سکس فکر می‌کنند.

_ مردهایی «خوب» هستند که از روز اول بگویند که به قصد ازدواج جلو آمده‌اند.

_ اگر مردی از اول نگوید که قصد ازدواج دارد، ارزش ندارد که رابطه با او را ادامه دهی حتی اگر دوستت داشته باشد.

_ دوست داشتنی که به قصد ازدواج نباشد هیچ سودی برای تو ندارد.

_ رابطه عمیق عاطفی کالای بسیار گران‌بهایی است که آن را باید فقط به پای کسی که واقعا می‌خواهد با تو ازدواج کند بریزی.

_ رابطه دوستی قبل از ازدواج که قرار نباشد به ازدواج ختم شود یک خطر بزرگ دارد و آن وابسته شدن است.

_ وابسته شدن به یک پسر، اتفاق بسیار دردناک و خطرناکی است و تو را از پای درخواهد آورد.
99
6
3
2
رونــ ــ ــ یکآ  , anastaziya2024
شنبه 2 دی ، 20:02
ااموزنده هست
ادامه
آدریــــــآنآ  , ban_1393
شنبه 2 دی ، 02:41
+
ادامه
اا نســــــترن اا  , nasazizi
جمعه 1 دی ، 21:09
+
ادامه

تبلیغات

آخرین مطالب کلوب ازدواج
هــیـچـکس بــی درد و غــصّـه و گــرفـتــاری نـیــسـت،... بدون متن بدون متن فـک کـنـم یـکـی از مـقـدس تــریــن جـمـلــه هـای... بدون متن یکی از لذتهایی که دیگه ندارم…....  یکی از لذتهایی که دیگه ندارم… اینه که بزرگترین بحثهای... بدون متن بدون متن بدون متن بدون متن یه زمانی آدمها دوست داشتن که اولین عشق یه نفر باشن….... علت بدبختی و بیچارگی ما داشتن فرصتهای زیادی است که... وقتی حرف راست میزنید فقط انسان هایی از دستتان عصبانی... واقعیت ها را هر روز صبح جا میگذارم پشت اتاق گریم،... کسی که اعتقاد دارد دیگران باید مشکلاتش را حل کنند... ما همیشه یا جای درست بودیم در زمان غلط یا جای غلط... نه عاشق بوده اند، و نه عاشق می شوند فقط شلوغش می... اشیا برای استفاده شدن و انسانها برای دوست داشتن می... کـاش آدم ها مثل ِ فـایل های ‌تو اینـترنـت بودن!... کـــســـی که ســلــول انــفـــرادی را ســاخــت مـــی... پریدن کار دل است و قدم زندن کار عقل اگر لذت جهان... نصف اشتباهاتمان ناشی از این است که وقتی باید فکر... مردم می گویند، ” آدم های خوب را پیدا کنید و بدها... آدمها چه موجودات دلگیری هستند وقتی سوزنشان را نخ... دور باشـــی و تــپــــــنده … بهتر است از این که... هـَمــه بـدهی هایـم را هــَم کـِـه صاف کـُـنـم بــه... بغض ها را گاهی باید قورت داد ، عاشقانه ها را از پنجره... همــه ی مـــا فقــط حســـرت بــی پــایــان یــــک... قهر که می کنید مراقب فاصله ها باشید بعضی ها همین...