کلوب ازدواج , married

کلوب ازدواج

کلوب ازدواج , married

کلوب ازدواج

207,067نــــفــــــر
عضو شده اند
207,067نفر عضو شده اند
96/10/1 09:37

هورمون های شادی آور کدامند؟

کلوب ازدواج
شاد زیستن حق طبیعی هر آدمی است

انسان هنگام رو به رو شدن با موقعیت های مختلف، واکنش های متفاوتی از خود نشان می دهد. احساسات مختلفی که تجربه می کنیم در نتیجه واکنش های شیمیایی است که درون بدن مان رخ می دهد. هورمون هایی که در بدن ما آزاد می شوند، ممکن است به ما احساس خوب دهند یا احساس بد. تحریک هورمون هایی که تزریق کننده احساسات خوب به شما هستند، روش مناسبی برای مقابله با درد و داشتن حس خوب است. شاد زیستن حق طبیعی هر آدمی است. بدن انسان معمولا در دو حالت قرار دارد: جنگ یا پرواز (سمپاتیک) و استراحت و هضم (پاراسمپاتیک).

با توجه به استرس های گوناگون روزمره، بدن انسان معمولا در حالت سپماتیک قرار دارد و ما باید به تحریک هورمون هایی بپردازیم که بدن را به حالات پاراسمپاتیک هدایت کنند تا به آرامش برسیم.

هورمون های شادی آور کدامند؟
هورمون ها مواد بیوشیمیایی هستند که متابولیسم بدن را تنظیم می کنند. همه چیز به آنها بستگی دارد: سلامتی، خلق و خو و ظاهر. ما به آنها فکر نمی کنیم، مگر اینکه دچار بیماری جسمی یا روحی شویم. هورمون ها احساسات و عوامل مرتبط با شیوه زندگی انسان ها را تحت تاثیر قرار می دهند و توجه به آنها می تواند به برخورداری از یک شیوه زندگی سالم در انسان ها کمک شایان توجهی کند. آنها را فراموش نکنید.

در ادامه به معرفی چند هورمون شادی آور معروف و تاثیرگذار می پردازیم که به بدن و روح انسان کمک می کند تا با شرایط سخت کنار آمده و دوباره شاد شود. هورمون های شادی آور به آدم ها کمک می کند تا از زندگی لذت ببرند. برای داشتن یک زندگی خوب باید همیشه آنها را در وجودمان داشته باشیم.

سروتونین، شادی بخش
این هورمون از هیپوتالاموس ترشح می شود و به هورمون شادی معروف است. سروتونین مسئول انتقال اطلاعات در مغز است، کیفیت خواب ما دستش است و اثر آرام بخش دارد.

سروتونین خلق و خو را تنظیم می کند، از افسردگی پیشگیری می کند، فشار خون را تنظیم می کند، نقش مهمی در تنظیم چرخه قاعدگی در زنان دارد و باعث می شود احساس شادی کنید. کمبود این هورمون باعث بی خوابی، اختلالات خلق و خو، احساس غم، افسردگی، رفتار پرخاشگرانه و اختلالات خوردن می شود. برای افزایش سطح سروتونین روزی 30 تا 45 دقیقه ورزش کنید، غذاهای غنی از کربوهیدارت بخورید، به طور منظم در معرض نور خورشید قرار بگیرد، به اندازه کافی بخوابید، مواد غذایی حاوی ویتامین ب را فراموش نکنید. ویتامین ب در غلات و حبوبات، انواع مغزها و جوانه ها وجود دارد.
99
6
4
3
سحرررررررررررررررررر  , 098.iran.ir
شنبه 23 دی ، 21:09
+
ادامه
رونــ ــ ــ یکآ  , anastaziya2024
شنبه 2 دی ، 20:03
لایگ
ادامه
آدریــــــآنآ  , ban_1393
شنبه 2 دی ، 02:42
+
ادامه
اا نســــــترن اا  , nasazizi
جمعه 1 دی ، 21:10
+
ادامه

تبلیغات

آخرین مطالب کلوب ازدواج
هــیـچـکس بــی درد و غــصّـه و گــرفـتــاری نـیــسـت،... بدون متن بدون متن فـک کـنـم یـکـی از مـقـدس تــریــن جـمـلــه هـای... بدون متن یکی از لذتهایی که دیگه ندارم…....  یکی از لذتهایی که دیگه ندارم… اینه که بزرگترین بحثهای... بدون متن بدون متن بدون متن بدون متن یه زمانی آدمها دوست داشتن که اولین عشق یه نفر باشن….... علت بدبختی و بیچارگی ما داشتن فرصتهای زیادی است که... وقتی حرف راست میزنید فقط انسان هایی از دستتان عصبانی... واقعیت ها را هر روز صبح جا میگذارم پشت اتاق گریم،... کسی که اعتقاد دارد دیگران باید مشکلاتش را حل کنند... ما همیشه یا جای درست بودیم در زمان غلط یا جای غلط... نه عاشق بوده اند، و نه عاشق می شوند فقط شلوغش می... اشیا برای استفاده شدن و انسانها برای دوست داشتن می... کـاش آدم ها مثل ِ فـایل های ‌تو اینـترنـت بودن!... کـــســـی که ســلــول انــفـــرادی را ســاخــت مـــی... پریدن کار دل است و قدم زندن کار عقل اگر لذت جهان... نصف اشتباهاتمان ناشی از این است که وقتی باید فکر... مردم می گویند، ” آدم های خوب را پیدا کنید و بدها... آدمها چه موجودات دلگیری هستند وقتی سوزنشان را نخ... دور باشـــی و تــپــــــنده … بهتر است از این که... هـَمــه بـدهی هایـم را هــَم کـِـه صاف کـُـنـم بــه... بغض ها را گاهی باید قورت داد ، عاشقانه ها را از پنجره... همــه ی مـــا فقــط حســـرت بــی پــایــان یــــک... قهر که می کنید مراقب فاصله ها باشید بعضی ها همین...