کوچۀ آشنا  , kocheyeashena

کوچۀ آشنا

کوچۀ آشنا  , kocheyeashena

کوچۀ آشنا

53نــــفــــــر
عضو شده اند
53نفر عضو شده اند
92/04/19 19:15

طرز تهیه حلوای تیره   آرد سفید 2 پیمانه  ....

کوچۀ آشنا
طرز تهیه حلوای تیره

 
آرد سفید 2 پیمانه  .  شکر 2 پیمانه  .  آب 1 پیمانه  .  گلاب 1/2 پیمانه روغن مایع 1/5 پیمانه  .  زعفران آب کرده 1/2 لیوان  .  پودر هل 1/4 قاشق چایخوری

طرز تهیه : برای تهیه شیره حلوا باید شکر ، آب ، گلاب ، زعفران و هل را مخلوط کنید و درون قابلمه ای روی حرارت قرار دهید تا به جوش بیاید ، روغن را نیز داخل قابلمه ای بریزید تا گرم شود.   آرد را 2 بار الک کنید سپس داخل ظرفی بریزید و با حرارت کم شروع به تفت دادن کنید.
آرد را انقدر تفت دهید تا رنگ ارد کرم شود ، بسیار مراقب باشید ارد شما ته نگیرد ( با قاشق مرتب ارد را هم بزنید ).   پس از انکه رنگ ارد کرم شد روغن داغ را به ارد اضافه کنید و خوب مخلوط نمائید تا آرد سرخ شود.

سپس شیره داغ ( مخلوط اب و شکر که از قبل اماده کرده اید ) را اضافه کنید ، پس از اضافه کردن همه مواد را خوب مخلوط کنید و مرتب هم بزنید تا حلوا خودش را بگیرد و به روغن بیفتد.   حلوا را داغ درون ظرف مورد نظرتان بریزید و رویش را با کمی کره چرب نموده و با پسته ، پودر نارگیل و … تزئین نمائید.   نکته ها : میتوانید این حلوای خوشمزه را با نان شیرینی میکادو ( نان بستنی ) نیز سرو کنید ، برای این کار به همان صورت داغ روی یک لایه نان حلوا بریزید و کامل پخش کنید سپس رویش نان دیگری قرار دهید و پس از خنک شدن بصورت شیرینی برش بزنید.   اگر در زمان درست کردن حلوا درون مخلوط ارد و روغن گلوله های ریزی مشاهده کردید با رد کردن ارد از یک صافی بزرگ این مشکل برطرف خواهد شد ، میتوانید قبل از اضافه کردن ارد به روغن یک بار ارد را الک کنید تا این مشکل بوجود نیاید.   برای دادن رنگ بیشتر به حلوا میتوانید 3 قاشق غذاخوری پودر کاکائو در زمان اضافه کردن ارد به روغن به بریزید ، طعم کاکائو درون حلوا مشخص نیست !
99