کلوب به حیات خود ادامه می‌دهد! بخوانید ...
وب مسترها , iran_webmaster

وب مسترها

وب مسترها , iran_webmaster

وب مسترها

81نــــفــــــر
عضو شده اند
81نفر عضو شده اند
94/05/6 15:48

تفاوت گواهینامه SSL انواع OV و DV

وب مسترها
تفاوت انواع گواهینامه SSL
گواهینامه SSL دارای انواع مختلفی است، که هر نوع آن تامین کننده نیاز خاصی می باشد و از اعتبار و قیمت متفاوتی برخوردار است. به منظور انتخاب بهترین نوع گواهینامه SSL و صرف مناسب ترین هزینه به منظور برآورده نمودن نیاز و کارایی مطلوب، لازم است ابتدا تعریفی از آنها دانست.
برخی از کاربردی ترین انواع گواهینامه های SSL به شرح زیر است :

1- گواهینامه اعتبار سنجی دامنه یا (DV (domain validation :
این نوع از گواهینامه SSL بر طبق نام دامنه اعتبار سنجی را انجام می دهد. به طور معمول، درخواست اعتبار سنجی یا تاییدیه از طریق ارسال ایمیل به آدرس ایمیلی که در Whois دامنه قرار داده شده است، انجام می شود. پس از تایید گواهینامه SSL برای دامنه مورد نظر قابلیت SSL/TLS بر روی آن وب سایت فعال خواهد شد. هیچ شرکتی نمی تواند اطلاعات امنیتی اش را رمزگذاری نماید مگر اینکه نشان امن وب سایت برای آن شرکت درج شده باشد. بعد از فعال نمودن SSL برای دامنه مربوطه، در آدرس بار https جایگرین http و یک علامت قفل در گوشه نوار آدرس قابل مشاهده خواهد شد. از این پس، اطلاعات مبادله شده بین وب سرور و مرورگر کاربر به صورت رمزگذاری شده انجام خواهد شد.
2- گواهینامه اعتبارسنجی سازمانی (OV (organization validation :
این نوع گواهینامه SSL در صدد تایید اعتبار یک کسب و کار و تجارت است و سطح بالاتری نسبت به سایر انواع گواهینامه SSL همچون DV را دارا می باشد. معمولا شرکت ها، سازمانها و نهادهای دولتی از طریق فعال سازی قابلیت SSL/TLS بر روی وب سایت و امضاءکد یا Code signing همانند سایر گواهینامه ها، از این نوع از اعتبارسنجی استفاده می کنند. به منظور تهیه گواهینامه OV نیاز به تایید کامل هویت درخواست کننده می باشد و تنها برای شرکتها ، سازمانهای دولتی ، بانکها ، وزارتخانه ها و به طور کل اشخاص حقوقی صادر می گردد. درخواست کننده باید مدارک کامل ثبتی و قانونی و هویتی شرکت، سازمان و نهاد مربوطه را ارسال نماید. در صورت تهیه و فعال نمودن این نوع از گواهینامه، با کلیک بر روی نشان امن آن وب سایت کلیه اطلاعات امنیتی آن سازمان نشان داده می شود که خاص آن سازمان، شرکت و یا نهاد می باشد.

3- گواهینامه اعتبار سنجی تمدید (EV (Extended Validation :

این نوع از گواهینامه SSL بسیار شبیه گواهینامه OV و با اعتبار و ارزشی بیش از آن است. در صورتی که وب سایت شما از تراکنش های مالی بسیار برخوردار می باشد و اعتبار اطلاعات رد و بدل شده بر روی آن بالاست، توصیه می شود از این نوع از گواهینامه SSL استفاده نمایید. و با صرف هزینه ای بیشتر امنیت بالاتری را برای اطلاعات رد و بد شده و کاربران خود فراهم آورید. مدارک مورد نیاز برای سفارش این نوع از گواهینامه SSL همانند گواهینامه OV می باشد با این تفاوت که اهراز هویت سازمان و یا شرکت دقیق تر بوده و ممکن است شامل بررسی شماره تلفن و برقراری تماس با آن سازمان نیز باشد.
تفاوت گواهینامه های DV , OV , EV :

1. در گواهینامه DV ایمیل موجود در مشخصات Whois دامنه به منظور تهیه این گواهینامه مورد نیاز است اما در گواهینامه های OV و EV مدارک کامل ثبتی و قانونی و هویتی شرکت، سازمان و نهاد مربوطه بایستی ارائه گردد.
2. به منظور تهیه گواهینامه DV محدودیتی برای آن وجود ندارد اما گواهینامه های OV و EV تنها به اشخاص حقوقی اعطا می شود.
3. اعتبار این گواهینامه ها به ترتیب EV از بالاترین سطح اعتبار برخوردار است، پس از آن OV و در آخر DV قرار دارد. اما در عین حال پرداخت هزینه بیشتری برای دریافت گواهینامه ها با اعتبار بالاتر مورد نیاز است.
4. در گواهینامه EV نوار آدرس بار و یا بخشی از آن به رنگ سبز می باشد، که نشان از اعتبار بالای آن سازمان و یا شرکت است. در حالیکه گواهینامه های DV و OV از این قابلیت برخوردار نیستند.
منبع: http://day.ir/articles/ssl/ovssl-dvssl
99

تبلیغات

آخرین مطالب وب مسترها
تبدیل فرمت گواهینامه SSL از باینری به متن- Convert Der to Base64 ASCII انتخاب UPS مناسب برای کامپیوتر سرور APC نصب گواهینامه SSL در ویندوز سرور(Certum , Izenpe) مشکل فلش در کروم نحوه ریدایرکت کردن آدرس http به https در سرور ویندوز 2012 VPS مدیریت شده چیست؟ هاست دانلود در ایران گواهینامه SSL فرانسوی در ایران استخدام طراح سایت تمام وقت یا دانشجو گواهینامه SSL اسپانیا و فرانسوی برای دامنه ir اولین تایم سرور اتمی در ایران گواهینامه SSL دانلود انیمیشن باربی و تیم جاسوس Barbie Spy Squad 2016 تریلر جیمز باند شبح کنترا 2016 Spectre Contra vMware vCenter Server 6 Quick Installation Guide How to create SHA2 CSR on windows server گواهینامه SSL ارزان برای دامنه و وب سایت ایرانی ir دانلود انیمیشن زیبای دایناسور خوب استخدام پاوربانک کملیون Camelion Portable USB Chargers مقایسه SSD اینتل در حالت RAID0 و بدون RAID کوتاه کننده آدرس URL Shortner قیمت فروش باتری کملیون Camelion فیلم سینمایی کریس رونالدو Ronaldo 2015 مشکل جهانی SSL در سال 2016 برای گوشیهای قدیمی تر 2015 دانلود ویندوز 10 اورجینال اولین نسخه نهایی شده 29 جولای مایکروسافت سریال کمدی پاورچین دانلود قسمت آخر پایتخت 4 تفاوت گواهینامه SSL انواع OV و DV گواهینامه SSL معتبر بین المللی در پی تحریم های اخیر،...