گلباران , golbaran

گلباران

گلباران , golbaran

گلباران

111,109نــــفــــــر
عضو شده اند
111,109نفر عضو شده اند
96/10/11 16:04

کسی که قلب مهربانی دارد به آزار حیوانات رضایت نمی...

گلباران
کسی که قلب مهربانی دارد به آزار حیوانات رضایت نمی دهد . حیوانات اگرچه از شرافت انسانی برخوردار نیستند اما موجودات زنده اند درد حس می کنند و نسبت به هم عاطفه دارند و در مقابل انسانها توان دفاع از خود ندارند، لذا آزار حیوانات زبان بسته بدون دلیل قابل قبول، حرام و گناه است .
در روایت است که زنی از بیابانی گرم و سوزان می گذشت و تشنگی بر او غلبه پیدا کرده بود. در راه چاهی پیدا کرد و چون چیزی برای آب کشیدن نداشت خودش وارد چاه شد و از آب چاه نوشید.وقتی می خواست خارج شود سگی را دید که از شدت تشنگی خاک نمناک می خورد . دلش برای سگ سوخت و گفت او هم مثل من تشنه است. دوباره وارد چاه شد و کفشهایش را پر از آب کرد و برای سگ آب آورد و جگر تشنه ی سگ را سیراب کرد . پیامبر خدا (ضمن روایتهای معراج) فرمودند خدا گناهان این زن را به همین دلیل بخشید و او را از اهل بهشت قرار داد.
باز در روایت از رسول خدا است که فرمود کسی را دیدم که در دوزخ به عذاب معذب بود چون گربه ای را بسته بود و او را بی آب و غذا رها کرده بود تا از شدت تشنگی و گرسنگی جان داده بود. (بحار الانوار ،ج62، ص 65)
با توجه به این روایات و منع آزار حیوانات در احکام دین ، به هیچ وجه حق نداریم به پرندگان سنگ بزنیم، گربه ها را بکشیم، جوجه های رنگی را هرچند برای بازی بچه ها بفروشند، دست بچه های کوچک بدهیم تا آزار دهند، یا حتی قورباغه ی زنده را ،بی جهت و برای تفریح ،مورد جراحی قرار دهیم و ... بلکه موظفیم با حیوانات مهربان باشیم .
99
176
9
89
حامد  , nava_najva55
چهارشنبه 25 بهمن ، 06:38
خدایا چقدر نازه این بچه اهو
ادامه
مهران سلیمانی , mehran_soleyman
جمعه 15 دی ، 21:44
زیباست
ادامه
آرش احمدی , arash_sar
سه شنبه 12 دی ، 23:32
likee
ادامه
نوید اریا , navidariya
سه شنبه 12 دی ، 09:28
Like
ادامه
محسن ح , habibzadegan1234
سه شنبه 12 دی ، 08:38
لایک
ادامه
پژمان راد , pejman30p
دوشنبه 11 دی ، 22:25
كاشكی انسانها با انسانها رفتاری رو كنند كه با حیوانات میشه
ادامه
پرنیان سپهر , 4246
دوشنبه 11 دی ، 16:44
لایک
ادامه
آخرین مطالب گلباران
کلید ضریح امام رضا علیه السلام کیا دلشون میخواست... هرکی از ضامن آهو کربلا می خواد یک " یا امام رضا (ع)"... طرح تفکیک شامپوی اعضای خانواده اون داروگر هزار تومنیه... مادر بزرگ مهربان هنوزم داره زحمت میکشه چقدرم زیباس... یکی از کارمندان شهرداری ارومیه می گفت: تازه ازدواج... اَلسَّلامُ عَلَیْكَ یا أبا عَبْدِ اللهِ ، وَعَلَى... تصویری بی نظیر از ضریح مطهر حضرت ابالفضل العباس(ع)... چشمه‌ای که دور قبرحضرت عباس(ع) طواف می‌کند چشمه آب... مشک را که پر آب کرد از خوشحالی حتی حواسش نبود دستانش... وقتی خداوند دست به قلم میشود بدون متن بدون متن کیا دوست دارند این کار رو انجام بدن؟... امام حسین علیه السلام فرمودند: به درستی که من مرگ... السلام علیک یا علی بن موسی الرضا بنویس:یا امام رضا... یک سرباز ایرانی در کنار برادر شهید شده اش کرمانشاه؛... مادر نابینا در شفاخانه کنار تخت پسرش نشسته بود میگیریست!... تلفنهای سکه ای قدیمی رو یادتونه؟... بدون متن یا الله . لایك و پست مجدد یادتون نره ---------------------------------------------------------------------------------------... بدون متن آب جارى زیر حرم قمر بنى هاشم پاتوق خنده بچه شیعه ها http://www.... سبحان الله .... بدون متن --------------------------------------------------------------------... ما برای آنكه ایران گوهری تابان شود خون دلها خورده... شهید بی سَری که حاج قاسم سلیمانی ماجرای شهادتش را... دوستان نظر شما چیه؟...