دکترمحمدباقر قالیباف , ghalibaf_ir

دکترمحمدباقر قالیباف

دکترمحمدباقر قالیباف , ghalibaf_ir

دکترمحمدباقر قالیباف

23,657نــــفــــــر
عضو شده اند
23,657نفر عضو شده اند
96/04/13 14:10

دکتر علی لاریجانی رییس مجلس در مراسم افتتاحیه مجموعه...

دکترمحمدباقر قالیباف
دکتر علی لاریجانی رییس مجلس در مراسم افتتاحیه مجموعه باغ کتاب تهران:

آقای قالیباف در جایگاه های مدیریتی مختلف تلاش‌های سنجیده، بهنگام و با رویه مدیریتی خلاق داشتند و در کارهای شهری در تهران هم به خوبی پیش رفت. ایشان همچنین در کارهای فرهنگی و هنری از ذهن خلاقی برخوردار بودند. خوشبختانه مدیریت شهرداری در این دوران از همبستگی خوبی برخوردار بود و نتیجه تلاش‌ها نیز دیده می‌شود.

دکتر علی لاریجانی رییس مجلس در مراسم افتتاحیه مجموعه باغ کتاب تهران اظهار کرد: ما امیدواریم آقای قالیباف همیشه سرزنده و فعال کار کنند و از وجود ایشان در نظام جمهوری اسلامی ایران به خوبی استفاده شود. ایشان در دفاع مقدس خوب کار کرده و زحمات زیادی کشیده و بعد از دفاع مقدس در بخش‌های مختلف تلاش‌های سنجیده بهنگام و با رویه مدیریتی خلاق داشتند و در کارهای شهری در تهران هم به خوبی پیش رفت؛ از جمله اتوبان‌هایی که بعضا من هم در افتتاح آن حضور داشتم. ایشان همچنین در کارهای فرهنگی و هنری از ذهن خلاقی برخوردار بودند. برای ایشان و مجموعه شهرداری تهران آرزوی توفیق می‌کنیم و خوشبختانه مدیریت شهرداری در این دوران از همبستگی خوبی برخوردار بود و نتیجه تلاش‌ها نیز دیده می‌شود.

لاریجانی اضافه کرد:‌البته اوضاع تهران پیچیدگی‌های خود را دارد و مسائل گوناگونی وجود دارد که باید با روحیه شاداب و پرکار دنبال شود تا گره‌های کور تهران باز شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به بازدید خود از مجموعه فرهنگی باغ کتاب تهران خاطر نشان کرد: این مجموعه هم از نظر معماری قابل توجه بوده و هم در طراحی آن به یک نکته مهم توجه شده که مسئله اصلی کشور در بحث آموزش چیست؟ نام این مجموعه باغ کتاب است، اما درواقع باغ روش‌های نوین معرفت است که چطور فرزندان آینده‌ای متناسب با شرایط امروز داشته باشند.

وی ادامه داد: امروز آموزش به معنی انباشت اطلاعات نیست بلکه جوشش خلاقیت در کودکان و نوجوانان است. نظام آموزشی ما نیز باید خود را مسلح به این زمینه کند. نشان دهد که فهم پاسخ‌های لازم توسط افراد مسئله اصلی است. در واقع ظرفیت آموزش و پرورش ما باید به سمت نگاه نوین و فهم و درک معرفت برود. آنچه که در گشت و گذار یک ساعته توجه ام را جلب کرد این بود که طراحان باغ کتاب به این موضوع پی بردند که آینده ایران به این موضوع بستگی دارد که ماده اصلی فکری برای کودکان ونوجوانان باید چطور تامین شود و باید نوعی بیداری و درک از سوی افراد فراهم شود. در بخش های مختلف هم این موضوع نمود دارد و با روش های جذاب برای کودکان و نوجوانان تمهیداتی فراهم کردند.

لاریجانی با اشاره به سرمایه گذاری ۶۰ میلیارد تومانی برای مجموعه فرهنگی باغ کتاب ادامه داد: وجود چنین مجموعه‌ای در زمان معاصر و با روش‌های نوین آموزش امری ضروری است و امکان خوبی برای حوزه کتاب فراهم شده است و باعث می‌شود کودکان و نوجوانان و بزرگسالان از ابزارهای نو در این زمینه استفاده کنند. همچنین فضای مفرح و دلنشینی برای علاقمندان به کتاب فراهم شده است. با توجه به اینکه زمان کتابخوانی در کشور ما کم است و فرهنگ شفاهی بیشتر رواج دارد و تکنولوژی‌هایی نیز مزید بر علت شده، امیدواریم از این مجموعه برای افزایش سطح کتابخوانی استفاده شود.

لاریجانی با اشاره به پیش بینی‌بخش‌های مختلف هنری، گالری، سینما و ... در مجموعه فرهنگی باغ کتاب تهران اضافه کرد:‌این فضا مجال خوبی برای هنرمندان در جهت استفاده از این امکان فراهم می‌کند و باعث می‌شود نسبت نسل ما با هنر غنی‌تر شود.

رئیس مجلس با اشاره به پیش بینی باغ کتاب تهران در مجموعه عباس آباد اظهار کرد: خوب است باغ فلسفه هم پایه ریزی شود. در مجموعه عباس آباد باغ موزه دفاع مقدس هم با فکر و اندیشه شکل گرفت و البته منزلت دفاع مقدس هم اقتضا می‌کند چنین مجموعه باشکوهی برای آن پیش بینی شود.

لاریجانی در پایان از وزیر آموزش و پرورش، مسئولین این وزارت خانه، معلمین و والدین خواست تا دانش آموزان و کودکان و نوجوانان را با مجموعه فرهنگی باغ کتاب تهران آشنا کنند؛ چرا که به گفته وی استقبال آموزش و پرورش به رونق این مجموعه کمک می‌کند و بخشی از کمبود آموزش در کشور را برطرف می‌کند.
99
5
2
6
بهرام صادقی , bahramsadeghi68
سه شنبه 13 تیر ، 17:59
امیدوارم در ادامه از مدیریت بی نظیر دکتر قالیباف در جایگاهی مناسب استفاده بشه
ادامه
آخرین مطالب دکترمحمدباقر قالیباف
دکتر محمد باقر قالیباف و دکتر محمدعلی نجفی محمدعلی... تقدیر دکتر قالیباف از استاد ژاله علو اختتامیه ششمین... دکتر قالیباف و استاد جمشید مشایخی اختتامیه ششمین... دکتر قالیباف و دکتر علی مطهری آئین نکوداشت دکتر عماد... افتتاح خط ۸ متروی تهران(فرودگاه امام خمینی(ره)) با... دکتر قالیباف در مراسم تنفیذ حکم دوازدهمین دوره ریاست... دکتر قالیباف و دکتر ظریف مراسم تنفیذ حکم دوازدهمین... دکتر محمدباقر قالیباف طی یادداشتی در واکنش به تحریم... حمید فرخ نژاد بازیگر و تهیه‌کننده سینمای ایران در... دکتر قالیباف و محمود دولت‌آبادی مراسم افتتاحیه مجموعه... دکتر علی لاریجانی رییس مجلس در مراسم افتتاحیه مجموعه... حجت الاسلام سیدمحمود دعایی در مراسم بهره‌برداری از... دکتر محمدباقر قالیباف در مراسم بهره‌برداری از باغ... دکتر محمد باقر قالیباف در دیدار مسئولان، سفرای کشورهای... دکتر قالیباف و سرلشکر رحیم صفوی و دکتر جهانگیری نماز... ... مرتضی الویری در نشست مشترک منتخبان پنجمین دوره شورای... احمد مسجد جامعی در نشست مشترک منتخبان پنجمین دوره... دکتر قالیباف در نشست مشترک منتخبان پنجمین دوره شورای... شهردار تهران در مراسم افتتاح ایستگاه مترو شهید محلاتی... دکتر قالیباف در مراسم افتتاح ایستگاه مترو شهید محلاتی... دکتر قالیباف شهردار تهران در مراسم افتتاح ایستگاه... دکتر محمد باقر قالیباف در مراسم افتتاح ایستگاه شهید... شهردار تهران در مراسم افتتاح ایستگاه مترو شهید محلاتی... قالیباف در مراسم افتتاح ایستگاه مترو شهید محلاتی... دیدار دکتر قالیباف با کودکان کار‬ محمدباقر قالیباف... دکتر قالیباف در مراسم سوگواری حضرت امیرالمؤمنین(ع)... محمدرضا تابش نماینده مردم اردکان و رئیس فراکسیون... دکتر محمد باقر قالیباف، عضو اجرایی سازمان جهانی شهرداران... دکتر قالیباف شهردار تهران و مهندس محسن هاشمی معاون...