دکترمحمدباقر قالیباف , ghalibaf_ir

دکترمحمدباقر قالیباف

دکترمحمدباقر قالیباف , ghalibaf_ir

دکترمحمدباقر قالیباف

23,657نــــفــــــر
عضو شده اند
23,657نفر عضو شده اند
96/03/27 18:10

دکتر قالیباف شهردار تهران در مراسم افتتاح ایستگاه...

دکترمحمدباقر قالیباف
دکتر قالیباف شهردار تهران در مراسم افتتاح ایستگاه مترو شهید محلاتی از خط 3:

ضایع کردن دستاوردها، ضایع کردن افراد نیست، ضایع کردن یک فرهنگ است. می گویند در حوزه حمل و نقل کار نشده است؛ بفرمایید کار نشده است یعنی چه؟ در این 12 سال، مترو از 70 کیلومتر به 300 کیلومتر رسیده است. تا پیش از این دوره در تهران یک کیلومتر تونل ترافیکی نداشتیم، امروز 23 کیلومتر تونل ترافیکی در شهر داریم.

محمد باقر قالیباف صبح امروز در مراسم افتتاح ایستگاه شهید محلاتی از خط سه مترو تهران و بهره برداری همزمان 4 فاز از تقاطع های غیرهمسطح بزرگراه ارتش گفت: به عنوان یک خدمتگزار بدون وقفه در این 12 سال روزی 16 – 17 ساعت کار کرده ام. کمتر روزی به صورت استثنا پیدا شده است که اذان صبح را در منزل بوده باشم و حتما روزی پیدا نشده است که بتوانیم ناهار در منزل باشیم. هر چه بضاعت، عرضه و توان داشتیم به کار گرفتیم و حالا حرف ما این است که سیاه نمایی کردن ، بی انصافی در مورد کارها و اینکه دستاوردهای به دست آمده را ضایع کنیم در حقیقت ضایع کردن یک فرد نیست، این ضایع کردن یک فرهنگ و دستاورد یک شهر و ملت است.
وی ابراز داشت: همه کسانی که در شهر زندگی می کنند کار را می بینند، شهرداری جایی است که مردم با آن سرو کار دارند و خدمات روزانه را می بینند؛ از این رو خوبی ها و بدی ها مورد قضاوت مردم است.
قالیباف افزود: می گویند در حوزه حمل و نقل کار نشده است؛ بفرمایید کار نشده است یعنی چه؟ چه چیزهایی در حوزه حمل و نقل اثرگذار هستند؟ مترو از 70 کیلومتر به 300 کیلومتر رسیده است. این در حالی است که 70 کیلومتر در بیش از 22 سال ساخته شده است و رسیدن آن به 300 کیلومتر در این 12 سال اتفاق افتاده که تازه حمایت های لازم هم صورت نگرفته است.

شهردار تهران تصریح کرد: در گذشته آیا شما اتوبوس کولرداری در این شهر می دیدید؟ خط بی آر تی در این شهر وجود نداشت اما امروز بیش از 10 خط بی آر تی وجود دارد. این در شرایطی است که قانون می گوید دولت باید 82 درصد اتوبوس ها را خریداری کرده و به شهرداری بدهد اما ببینید در 10 سال گذشته آیا یک اتوبوس به شهرداری تهران تحویل دادند؟
وی در ادامه به ساخت تقاطع ها، پل ها و تونل ها در شهر تهران اشاره کرد و گفت: ما تا پیش از این دوره در تهران یک کیلومتر تونل ترافیکی نداشتیم. وقتی من به شهرداری تهران آمدم بیش از 10 سال از عمر تونل رسالت گذشته بود و همینطور نیمه کاره رها شده بود و در آن مدت حدود 40 درصد پیشرفت فیزیکی و 53 درصد پیشرفت مالی داشت، اما علاوه بر آنکه آن کار تمام شد، امروز 23 کیلومتر تونل ترافیکی در شهر داریم که به مردم خدمت می دهد. بعد می گویید کاری در حمل و نقل نشده است؟
قالیباف تاکید کرد: بهره برداری از یک خط مترو که قرار است چند صد هزار نفر مردم در آن رفت و آمد کنند به صورت مرحله بندی صورت می گیرد. به عنوان نمونه در خط سه مترو تهران وقتی ایستگاه قائم راه اندازی شد، بخشی از مردم از این خط استفاده می کردند و طبیعتا بقیه کارها به موازات یکدیگر انجام می شود. ما نیز 22 کیلومتر را در خط 7 به عنوان مهم ترین و سخت ترین خط مترو زیر بار مسافر بردیم و طبیعی است به خاطر همان رعایت هایی که باید انجام دهیم، بهره برداری آن در چند مرحله صورت می گیرد.

وجود کارگاه مترو روی سطح ایستگاه بریانک منافاتی با افتتاح این ایستگاه ندارد؛انصاف خوب چیزی است
وی گفت: در بزرگراه شهید نواب صفوی محلی بوده که دستگاه تمام حفار اتوماتیک داخل زمین رفته و هم اکنون ایستگاه آن هم به طور کامل به عنوان مجهز ترین و زیباترین ایستگاه ساخته شده است اما سطح بالای آن ایستگاه هنوز کارگاه مترو است. بعد می بینیم در ماه مبارک رمضان عکسی از بالای کارگاه در سایت ها می گذارند و می گویند این عکس ایستگاه افتتاح شده بریانک است! واقعا انصاف چیز خوبی است. حق این است که شما بروید ایستگاه زیر این کارگاه که با افتخار ساخته شده است را ببینید که چه امکانات و تجهیزاتی در زیر این ساخته شده است. امروز مردم در 30 متر زیر زمین رفت و آمد می کنند در همین ایستگاه حدود 130 میلیارد تومان هزینه ساخت صورت گرفته است.

بجای اینکه برای اثبات کارآمدی تان بگویید دیگران ناکارآمدند عملکرد ارائه دهید
قالیباف با تاکید بر اینکه ضایع کردن دستاوردها، ضایع کردن افراد نیست، ابراز داشت: ضمن اینکه لازم نیست افراد تلاش کنند برای اثبات کارآمدی خودشان بگویند دیگران ناکارآمد هستند بلکه هر کسی باید کار خودش را ارایه دهد.

پست تر از انسانی که منتظر عدم موفقیت دیگران است، وجود ندارد
وی تصریح کرد: اگر کسی بخواهد عدم موفقیت یک مجموعه دیگر را ببیند و از این عدم موفقیت خوشحال شود، از این انسان پست تر وجود ندارد و نمی شود به او «انسان» گفت. آن هم یک مجموعه ای که متعلق به افراد نیست بلکه متعلق به شهر است؛ اگر شهرداری درست اداره شود ،افتخار نظام اسلامی است.
کار را باید در میدان عمل نشان داد
شهردار تهران ادامه داد: کار را باید در میدان عمل نشان داد و در معرض قضاوت مردم گذاشت، بدون شک رضایت مردم نشانی از رضایت الهی است.
قالیباف در ادامه با اشاره به موضوع پروژه های نیمه تمام در شهر تهران، عنوان داشت: هنگام آغاز کار در شهرداری تهران اعلام کردیم تا زمان تعیین تکلیف پروژه های نیمه تمام، پروژه جدیدی را آغاز نمی کنیم چرا که یکی از مشکلات آن زمان این بود که به ما برای پروژه های نیمه تمام مراجعه می کردند و در خواست تکمیل آنها را داشتند.
وی تصریح کرد: به عنوان نمونه تونل سه راه امین حضور حدود 17 سال رها شده بود. یک روز من به منزل یکی از همسایه های کناری این تونل برای بازدید رفتم و دیدم صاحب این منزل در بستر بیماری است. او به من گفت من سکته کردم و علت مریضی من هم همین کارگاه است که زندگی برای من باقی نگذاشته است.
99
آخرین مطالب دکترمحمدباقر قالیباف
دکتر محمد باقر قالیباف و دکتر محمدعلی نجفی محمدعلی... تقدیر دکتر قالیباف از استاد ژاله علو اختتامیه ششمین... دکتر قالیباف و استاد جمشید مشایخی اختتامیه ششمین... دکتر قالیباف و دکتر علی مطهری آئین نکوداشت دکتر عماد... افتتاح خط ۸ متروی تهران(فرودگاه امام خمینی(ره)) با... دکتر قالیباف در مراسم تنفیذ حکم دوازدهمین دوره ریاست... دکتر قالیباف و دکتر ظریف مراسم تنفیذ حکم دوازدهمین... دکتر محمدباقر قالیباف طی یادداشتی در واکنش به تحریم... حمید فرخ نژاد بازیگر و تهیه‌کننده سینمای ایران در... دکتر قالیباف و محمود دولت‌آبادی مراسم افتتاحیه مجموعه... دکتر علی لاریجانی رییس مجلس در مراسم افتتاحیه مجموعه... حجت الاسلام سیدمحمود دعایی در مراسم بهره‌برداری از... دکتر محمدباقر قالیباف در مراسم بهره‌برداری از باغ... دکتر محمد باقر قالیباف در دیدار مسئولان، سفرای کشورهای... دکتر قالیباف و سرلشکر رحیم صفوی و دکتر جهانگیری نماز... ... مرتضی الویری در نشست مشترک منتخبان پنجمین دوره شورای... احمد مسجد جامعی در نشست مشترک منتخبان پنجمین دوره... دکتر قالیباف در نشست مشترک منتخبان پنجمین دوره شورای... شهردار تهران در مراسم افتتاح ایستگاه مترو شهید محلاتی... دکتر قالیباف در مراسم افتتاح ایستگاه مترو شهید محلاتی... دکتر قالیباف شهردار تهران در مراسم افتتاح ایستگاه... دکتر محمد باقر قالیباف در مراسم افتتاح ایستگاه شهید... شهردار تهران در مراسم افتتاح ایستگاه مترو شهید محلاتی... قالیباف در مراسم افتتاح ایستگاه مترو شهید محلاتی... دیدار دکتر قالیباف با کودکان کار‬ محمدباقر قالیباف... دکتر قالیباف در مراسم سوگواری حضرت امیرالمؤمنین(ع)... محمدرضا تابش نماینده مردم اردکان و رئیس فراکسیون... دکتر محمد باقر قالیباف، عضو اجرایی سازمان جهانی شهرداران... دکتر قالیباف شهردار تهران و مهندس محسن هاشمی معاون...