دکترمحمدباقر قالیباف , ghalibaf_ir

دکترمحمدباقر قالیباف

دکترمحمدباقر قالیباف , ghalibaf_ir

دکترمحمدباقر قالیباف

23,658نــــفــــــر
عضو شده اند
23,658نفر عضو شده اند
96/03/27 17:59

دکتر محمد باقر قالیباف در مراسم افتتاح ایستگاه شهید...

دکترمحمدباقر قالیباف
دکتر محمد باقر قالیباف در مراسم افتتاح ایستگاه شهید محلاتی از خط سه مترو:

در 12 سال گذشته هیچ گاه دولت ها به تعهدشان به مترو تهران عمل نکرده اند/دولت به رغم اینکه باید 82 درصد هزینه اتوبوس ها را پرداخت کند یک اتوبوس هم نخریده است/اگر دولت در تامین واگن کمک می کرد سرفاصله حرکت قطارها 2 دقیقه و نیم می شد

محمد باقر قالیباف صبح امروز در مراسم افتتاح ایستگاه شهید محلاتی از خط سه مترو تهران و بهره برداری همزمان 4 فاز از تقاطع های غیرهمسطح بزرگراه ارتش گفت: امروز ایستگاه شهید محلاتی افتتاح شده و زیر ساخت هایی که وجود دارد، این ظرفیت فنی را ایجاد می کند تا هر دو و نیم دقیقه یک قطار از اینجا عبور کند، اگر هر دو و نیم دقیقه یک قطار عبور نکند ما از اینجا بهره برداری اقتصادی نکرده ایم اما چه کنیم که در طول 12 سال گذشته به خاطر مشکلات مالی و یا دلایل مختلف هیچ گاه دولت ها به تعهدشان درخصوص مترو تهران عمل نکرده اند.
شهردار تهران در ادامه به مقایسه مترو تهران و دیگر کلانشهرهای کشور پرداخت و گفت: در بقیه شهرها نیز شهرداری ها کار می کنند اما جمع مترو آنها در 20 سال گذشته چند کیلومتر بوده است؟ ما هم در همین کشور زندگی می کنیم و از همین امکانات برخوردار هستیم. ممکن است بگویند درآمد شهرداری تهران بیشتر است اما مشکلات تهران نیز مشکلات زیادی است.

شهردار تهران تصریح کرد: در گذشته آیا شما اتوبوس کولرداری در این شهر می دیدید؟ خط بی آر تی در این شهر وجود نداشت اما امروز بیش از 10 خط بی آر تی وجود دارد. این در شرایطی است که قانون می گوید دولت باید 82 درصد اتوبوس ها را خریداری کرده و به شهرداری بدهد اما ببینید در 10 سال گذشته آیا یک اتوبوس به شهرداری تهران تحویل دادند؟

قالیباف با بیان اینکه امیدواریم همه ما با یک نگاه منصفانه و روحیه همکاری برای پیشرفت شهر و کشور تلاش کنیم، اظهارکرد: دوستان دولت بارها به خود من قول دادند اگر در ساخت تونل نتوانستیم به شما کمک کنیم، در خرید واگن ها به شما کمک می کنیم. بخش عمده مترو مربوط به ایستگاه، تونل، ریل و برق است که این خودش یک صنعت است و در مقابل راحت ترین کار خرید واگن خواهد بود. آدم غصه می خورد که واگن ها نیامد اما با این وجود طبیعتا اولویت پول ما برای ساخت مترو است.

شهردار تهران ادامه داد: از افتخارات ما در شهرداری تهران این است که بزرگ ترین کارخانه واگن سازی را در داخل کشور داریم و در داخل کشور تولید واگن می کنیم اما هم اکنون ساخت مترو مهم تر از ساخت واگن است. اگر دولت در این بخش کمک می کرد امکان ارسال قطار در هر دو و نیم دقیقه در ایستگاه ها وجود داشت. در صورت تحقق این امر روزانه بیش از 10 میلیون مسافر در شهر جا به جا می شود و در ادامه قادر هستیم نزدیک به 13 میلیون مسافر در شهر جا به جا کنیم.
وی افزود: گاهی محدودیت ترافیکی برای مردم می گذاریم و می گوییم مردم ماشین بیرون نیاورند. صبح بیدار می شویم و تصمیمات یک مرتبه ای می گیریم اما اگر مترو باشد، می توان محدودیت گذاشت مردم از مترو استفاده کنند.
99
آخرین مطالب دکترمحمدباقر قالیباف
دکتر محمد باقر قالیباف و دکتر محمدعلی نجفی محمدعلی... تقدیر دکتر قالیباف از استاد ژاله علو اختتامیه ششمین... دکتر قالیباف و استاد جمشید مشایخی اختتامیه ششمین... دکتر قالیباف و دکتر علی مطهری آئین نکوداشت دکتر عماد... افتتاح خط ۸ متروی تهران(فرودگاه امام خمینی(ره)) با... دکتر قالیباف در مراسم تنفیذ حکم دوازدهمین دوره ریاست... دکتر قالیباف و دکتر ظریف مراسم تنفیذ حکم دوازدهمین... دکتر محمدباقر قالیباف طی یادداشتی در واکنش به تحریم... حمید فرخ نژاد بازیگر و تهیه‌کننده سینمای ایران در... دکتر قالیباف و محمود دولت‌آبادی مراسم افتتاحیه مجموعه... دکتر علی لاریجانی رییس مجلس در مراسم افتتاحیه مجموعه... حجت الاسلام سیدمحمود دعایی در مراسم بهره‌برداری از... دکتر محمدباقر قالیباف در مراسم بهره‌برداری از باغ... دکتر محمد باقر قالیباف در دیدار مسئولان، سفرای کشورهای... دکتر قالیباف و سرلشکر رحیم صفوی و دکتر جهانگیری نماز... ... مرتضی الویری در نشست مشترک منتخبان پنجمین دوره شورای... احمد مسجد جامعی در نشست مشترک منتخبان پنجمین دوره... دکتر قالیباف در نشست مشترک منتخبان پنجمین دوره شورای... شهردار تهران در مراسم افتتاح ایستگاه مترو شهید محلاتی... دکتر قالیباف در مراسم افتتاح ایستگاه مترو شهید محلاتی... دکتر قالیباف شهردار تهران در مراسم افتتاح ایستگاه... دکتر محمد باقر قالیباف در مراسم افتتاح ایستگاه شهید... شهردار تهران در مراسم افتتاح ایستگاه مترو شهید محلاتی... قالیباف در مراسم افتتاح ایستگاه مترو شهید محلاتی... دیدار دکتر قالیباف با کودکان کار‬ محمدباقر قالیباف... دکتر قالیباف در مراسم سوگواری حضرت امیرالمؤمنین(ع)... محمدرضا تابش نماینده مردم اردکان و رئیس فراکسیون... دکتر محمد باقر قالیباف، عضو اجرایی سازمان جهانی شهرداران... دکتر قالیباف شهردار تهران و مهندس محسن هاشمی معاون...