کلاس مجازی فیتنس و بدنسازی  , fitnesclub

کلاس مجازی فیتنس و بدنسازی

کلاس مجازی فیتنس و بدنسازی  , fitnesclub

کلاس مجازی فیتنس و بدنسازی

495نــــفــــــر
عضو شده اند
495نفر عضو شده اند
88/02/28 00:39

ورزش و اندام مناسب ( بانوان)   ورزش و اندام مناسب...

کلاس مجازی فیتنس و بدنسازی
ورزش و اندام مناسب ( بانوان)
  ورزش و اندام مناسب برای بانوان
خانم ها همیشه دوست دارند اندامی خوب و زیبا داشته باشند. اما مناسب ترین برنامه تمرینی برای آنهایی که می خواهند به طور موثری چربی های بدنشان را کاهش دهند و بدنی زیبا بسازند چیست؟
یکی از متداولترین تمرینات برای خانم ها، برنامه های بدنسازی قدرتی است. این تمرینات فقط محدود به چربی سوزی نمی شود و فواید بسیار بیشتری به همراه دارد. این ورزش ها با افزایش متابولیسم، افزایش تراکم استخوانی، افزایش حجم عضلانی، جلوگیری از بروز آسیب دیدگی، افزایش توازن بدن، جلوگیری ازابتلا به بیماری های کرونری قلب، ریکاوری و توانبخشی، ارتقاء عملکرد در سایر رشته های ورزشی، کاهش روند پیری، و ارتقاء وضعیت ظاهری همراه است

قبل از شروع یک برنامه تمرینی بدنسازی، حتماً باید با پزشک مشورت کنید. با اینکار مطمئن می شوید که این تمرینات خطری برای سلامتی شما ندارد. در واقع، ایجاد برنامه برای تمرینات بدنسازی یکی از سخت ترین قسمت های برنامه فیتنس و تناسب اندام است. اما با استفاده از رهنمودهای زیر می توانید احتمال موفقیت در رسیدن به اهداف تناسب اندام خود را بالا ببرید.

1.نمی توانید تمرینات قدرتی را در یک روز روی عضله تان انجام دهید. حداقل به 24 تا 36 ساعت زمان لازم است. انجام این تمرینات در روزهای پشت سر هم باعث خسته شدن عضلات، احتمال بروز آسیب دیدگی، و تمرین زدگی می شود.

2. با این تمرینات نمی توانید فوراً وزن کم کنید. برای مثال، نمی توانید چربی های اضافه شکمتان را فقط با انجام 100 درازنشست آب کنید. اول باید با استراحت کافی، تمرین مداوم، و تعغذیه صحیح، کل چربی های بدنتان را کاهش دهید.

3. نمی توانید فوراً به اندامتان شکل دهید. باید قدم به قدم پیش روید. باید روی یک گروه عضلانی متمرکز شوید. وقتی کارتان با آن تمام شد سراغ یک گروه عضلانی دیگر بروید. بهتر است علاوه بر وزنه های آزاد از دستگاه های بدنسازی هم استفاده کنید.

4. برنامه تمرینات بدنسازی و قدرتی شما باید منظم و مداوم باشد تا نتیجه خوب بگیرید. یادتان باشد که سالهاست که وزنتان بالا رفته است و از دست دادن آن یک شبه مقدور نیست و زمان می برد. این تمرینات نیازمند ایجاد تغییر در شیوه زندگیتان است. عادات بد باید با عادت خوب جایگزین شود.

5. تمرینات بدنسازی و قدرتی هر 4 تا 6 هفته یکبار باید عوض شود. اینکار باعث میشود بدنتان بهاین شکل تمرین عادت نکند و تمرینات نیز برایتان جالب تر شود. باید متد تمرینیتان و شدت تمریناتتان را هم تغییر دهید. اگر بطور مداوم با یک برنامه و یک شدت تمرین کنید، این احتمال وجود دارد که بعد از یک مدت دیگر از کارتان نتیجه نگیرید.

6. برنامه تمرینات بدنسازیتان باید برحسب اهداف تمرینی شما طراحی شود. این اهداف می تواند شامل حجم دهی به بدن، افزایش حجم عضلانی، چربی سوزی، یا تثبیت وزن باشد. هر هدفی نیازمند روش ها و متدهای مختلف است تا مطلوب ترین نتیجه را عایدتان کند. اگر به چربی سوزی علاقه مند هستید، مطمئناً برنامه تمرینیتان با کسی که هدف افزایش حجم دارد متفاوت است.

7. برنامه شما باید روی همه گروه های عضلانی اصلی بدن یک تا سه بار در هفته کار کند. این گروه های عضلانی عبارتند از: پشت بازو، سینه، شانه، جلوبازو، جلو پا، پشت پا، ساق، شکن و باسن. اگر یکی از این گروه های عضلانی را ندیده بگیرید برنامه تان از توازن خارج خواهد شد.


خانم هایی که از این نکات استفاده می کنند می توانند یک برنامه تمرینی بدنسازی خوب و موثر طراحی کنند. خواهید دید که به دست آوردن یک اندام زیبا و تراشیده آنقدرها هم که فکر می کردید سخت نیست.
99
1
    آخرین مطالب کلاس مجازی فیتنس و بدنسازی
    چند کیلوپرس میزنی؟... بدنسازی به كجا میرود ؟... فیبر غذایی و اثرات آن فیبر جزوی از گیاهان است.... دراز-نشست یا کرانچ؟... تفاوت رژیم غذایی ورزشکاران با افراد عادی رژیم غذایی... تاثیر تریدمیل بر وزن بدن چیست ؟... ایا شما هم از کراتین نتیجه نگرفته اید؟... دلیل پایین نیامدن وزن دلیل پایین نیامدن وزن 1.... آب کردن چربی‌های صورت آب کردن چربی‌های صورت همه می‌دانند... رژیم غذایی برای چاقی موضعی رژیم غذایی برای چاقی موضعیسلولیت... چاقی پس از ازدواج واقعیت دارد چاقی پس از ازدواج واقعیت... سنگ کلیه، عاقبت رژیم لاغری غلط محققان می‌گویند رژیم‌های... قرص های چربی سوز چگونه باعث کاهش وزن می شوند؟... بدنسازی و فیتنس   بدنسازی و فیتنس     توجه و علاقه... ورزش و بدن سازی زنان  ورزش و بدن سازی زنان  شکل و... تناسب اندام در 8 هفته اگر شما اضافه وزن ندارید، ممکن... ورزشهای خانگی ساده و مؤثر برای انجام دادن چند حركت... شانه هایی زیبا 3 حرکت برای شکل دادن به شانه ها و... کمرتان را با دیپ، چرخش و کشش، باریکتر کنید!... تمرین برای افراد چاق ما به شما مجموعاً 7 تمرین قدرتی... خانمها: تقویت عضلات پشت بازو خانمها: تقویت عضلات... ضریب گلیسمیک - چاپ شده در شماره 279 مجله دانش ورزش... بررسی واکنش مغز به تمرینات شدید - چاپ شده در شماره... باشگاه خانگی- چاپ شده در شماره 289 مجله دانش ورزش... اسیب و در رفتگی شانه اسیب و در رفتگی شانه  مفصل شانه...