فقاهت و تمدن سازی اسلامی , feghahat

فقاهت و تمدن سازی اسلامی

فقاهت و تمدن سازی اسلامی , feghahat

فقاهت و تمدن سازی اسلامی

8نــــفــــــر
عضو شده اند
8نفر عضو شده اند
94/07/28 14:43

همایش نقد مکتب اصولی شیخ انصاری (ره) جلسه اول

فقاهت و تمدن سازی اسلامی
ر کسی پوشیده نیست که شیخ انصاری(ره) از نقاط عطف تاریخ حوزه شیعه است ، به گونه ای که بعد از ایشان تا به امروز همچنان اسلوب ایشان در حوزه های علمیه دنبال می شود ، و از این حیث وضعیت بعد از شیخ شباهتی ملموس به دوره بعد از شیخ طوسی(ره) پیدا کرده است، هرچند گاهی توسط تنی چند از علما، تغییرهایی ارزشمند در این ساختار صورت گرفته است؛ اما دوباره این قطار به ریل قبلی خود بازگشته است، و همچنان این روش شیخ انصاری(ره) است که خطوط اصلی علم آموزی فضلای حوزه را معین می کند. در چنین فضایی نقدهای روشی و اساسی به مکتب شیخ انصاری(ره) و نه نقدهای درون ساختاری، بسیار ارزشمند است.

همایش نقد مکتب اصولی شیخ انصاری(ره) با نظریه پردازی استاد حجت الاسلام و المسلمین محمد تقی اکبر نژاد، از این حیث که علاوه بر نقد روشی مشهورترین مکتب موجود، طرحی نو ارائه می کنند و ساختاری جدید و کارآمد را پیشنهاد می کند؛ همایشی برجسته است که در سلسله جلساتی(سه جلسه) در حال برگذاری است. صوت و فیلم کامل سلسله همایش ها را می توانید از همین سایت دانلود کنید.

ایشان نقدهایشان به مکتب اصولی شیخ انصاری(ره) را در چند محور بیان نمودند....
ادامه خبر را می توانید از آدرس زیر دنبال نمائید.
99
    آخرین مطالب فقاهت و تمدن سازی اسلامی
    کرسی آزاد اندیشی با موضوع " امکان سنجی تکامل روش اجتهاد جواهری در تولید علوم انسانی " بدون متن بدون متن بدون متن بدون متن بدون متن درمان دردهای روحی با یادآخرت از استهزاء خدا بترسیم طلبه و القائات به ظاهر مقدس عزت حسینی حسین(ع) چشمهء خورشید هجرت سیاست بین الملل از نگاه اسلام تحلیلی متفاوت از فاجعه دردناک منا،در مصاحبه اختصاصی با استاد اکبرنژاد مستند افسوس،نقدی کوتاه بر سلوک علمی شیخ انصاری(ره) اگر مجتهد زنده به مسائل جدید پاسخ ندهد چه فرقی بین تقلید زنده و مرده است؟! متن کامل درس خارج استاد اکبرنژاد با موضوع «جزع؛ معیار و مصادیق آن» با رویکردی آسیب شناسانه دنبال این غفلت، ضربه است؛ در این هیچ شکی نیست. مقایسه روش شناسی اجتهاد در فقه با اخلاق همایش نقد مکتب اصولی شیخ انصاری (ره) جلسه سوم همایش نقد مکتب اصولی شیخ انصاری (ره) جلسه دوم همایش نقد مکتب اصولی شیخ انصاری(ره) جلسه اول گزارش از روز سوم و پایانی همایش نقد مکتب اصولی شیخ انصاری(ره) تولید علم را نمی توان با دستور متوقف کرد ( گزارشی از تلاش برای لغو همایش) همایش نقد مکتب اصولی شیخ انصاری (ره) جلسه دوم همایش نقد مکتب اصولی شیخ انصاری (ره) جلسه اول نشست علمی بررسی فقهی رفتارهای افراطی در عزادری اهل بیت(ع) تفسیر ترتیبی سوره زلزال تحول در حوزه های علمیه،زمینه ها و راهکارها این طور نیست که این ذخیره تمام شدنی باشد