تازه های دنیای پزشکی , elmology

تازه های دنیای پزشکی

تازه های دنیای پزشکی , elmology

تازه های دنیای پزشکی

24,466نــــفــــــر
عضو شده اند
24,466نفر عضو شده اند
97/03/28 23:27

به گزارش مهر،به گفته محققان دانشگاه آیوا آمریکا،باکتری‌های...

تازه های دنیای پزشکی
به گزارش مهر،به گفته محققان دانشگاه آیوا آمریکا،باکتری‌های بد و مضر روده یا وجود میزان ناکافی باکتری‌های خوب ارتباط مستقیمی با بیماری ام اس دارد.

به گفته محققان،تمام انسان‌ها حامل میلیاردها هزار باکتری در روده خود موسوم به میکروبیوم روده هستند.پیشرفت‌های اخیر تحقیقاتی نشان می‌دهد که این مسافران کوچک و ریز نقش مهمی در حفظ سلامت عمومی بدن ما دارند.

از آنجایی که این باکتری‌ها نقش مهمی در سلامت دارند، محققان دریافتند بیماران مبتلا به ام اس دارای میکروبیوم های متفاوتی نسبت به همسن و سال‌های سالم خود هستند.

مان گالام،سرپرست تیم تحقیق، در این باره می‌گوید:«داده‌های اولیه ما نشان می‌دهد بیماران مبتلا به ام اس دارای میزان پایین باکتری‌های خوب که فواید کلی برای سلامت دارند، هستند. این میکروبیوم‌ها عمدتا از طریق مصرف غذاهای سالم نظیر سویا و دانه کتان ایجاد می‌شوند.»

تیم تحقیق،مطالعات خود را براساس آنالیز بر روی نمومه مدفوع جمع آوری شده از بیماران مبتلا به ام اس و همچنین افراد سالم تحت کنترل انجام داد.

آن‌ها دریافتند برخی باکتری‌های مشخص در روده بیماران مبتلا به ام اس در مقایسه با افراد سالم، کاهش یا افزایش دارد.
99
43
2
18
علیرضا احمدی , alireza_ph7000
چهارشنبه 13 تیر ، 12:45
لایک
ادامه
اسطــــــــــــــوره تـــــــــــــکــــــــــ , nazaninam_takaaa
سه شنبه 29 خرداد ، 11:35
ادامه
آخرین مطالب تازه های دنیای پزشکی
تصفیه خون از چربی و کلسترول با رب انار محل نگهداری دارو در منزل کجا باید باشد؟ میوه های تابستانی را در کیسه پلاستیکی نگه داری نکنید نسخه بسیار قوی طب سنتی برای درمان "زخم معده" نگه داشتن عطسه میتواند موجب پارگی گلوی شما شود❗️ معجزه ی چای زعفران صبح ناشتا استفاده از آب نارنج و عرق بهارنارنج تپش قلب و دلشوره را ازبین میبرد! چای سبز با شکلات تلخ بخورید ۶ نقطه اصلی برای از بین بردن سر درد وجود دارد استرس می تواند بینایی تان را نابود كند! احتمال بروز آلزایمر در این افراد بیشتراست میوه هندوانه را باید همیشه بین دو غذا خورد یعنی تقریباً... تغییر ظاهر مو خبر از کدام بیماری میدهد؟ دفع سموم بدن با این میوه فوق العاده تفاوت خواص پیاز سفید و قرمز با ماساژ دادن این قسمت از پیشانی چه اتفاقی می افتد؟ یکی از نشانه های باور نکردنی باهوش بودن افراد ۵ خوردنی مفید برای کبد سبزیجات نارنجی مانند هویج و کدو تنبل دارای بتاکاروتن... قزل‌آلا را رنگ می‌کنند جای سالمون می‌فروشند! خواص بی نظیر آب هویج جالبه بدونید دوچرخه سواری متابولیسم بدنتان را تا... صبح ها با معده خالی خرما بخورید چهار نمای متفاوت از قلب انسان : قولنج خود را نشکنید گیاه شمشیری ، در شب اکسیژن منتشر کرده و CO2 را جذب... ظرفهای مس دارای خواص ضدسرطانی هستند مصرف آب یخ بعد از حمام ممنوع است ! استفاده از گازوئیل در نوشابه‌های گازدار ترش مزه هایی که بدن را سم زدایی میکند: