جبهه جهادگران مجازی , cyber_jihad_front

جبهه جهادگران مجازی

جبهه جهادگران مجازی , cyber_jihad_front

جبهه جهادگران مجازی

12,471نــــفــــــر
عضو شده اند
12,471نفر عضو شده اند
92/03/11 20:12

تصاویر معلولان و مشکل تردد به ادارات رمپ‌های ساخته...

جبهه جهادگران مجازی
تصاویر معلولان و مشکل تردد به اداراترمپ‌های ساخته شده در برخی از دستگاه‌های اجرایی، بانک‌ها و ادارات ساری قابل تردد برای معلولان نیست.

هفته گذشته گزارشی از نامناسب بودن رمپ‌ها در مازندران درج شد که این گزارش مورد استقبال برخی معلولان قرار گرفت.

رمپ‌های ساخته شده در معابر شهری نه تنها با وضعیت فعلی مورد استفاده معلولان قرار نمی‌گیرد بلکه ممکن است منجر به آسیب کسی شود که از سر خیرخواهی قصد کمک به معلول و جانبازان را دارند.

بسیاری از معلولان از نگاه ترحم آمیز افراد به خاطر نامناسب بودن محل تردد در رنج هستند که با کمی برنامه‌ریزی کارشناسانه شاهد رنج بیشتر معلولان در جامعه نخواهیم بود.

برخی از رمپ‌های ساخته شده در شهر مورد استفاده قرار نمی‌گیرد و نحوه ساخت آنها مشخص است که ظاهرا برای رفع تکلیف ساخته شده است و حتی مشاوره‌ای از هم از مسئولان بهزیستی گرفته نشد.

روح الله ردایی مدیرکل بهزیستی  امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران  درباره وضعیت رمپ‌های ساخته شده  گفت: از حدود 495 رمپ ساخته شده در مازندران تنها 10درصد رمپ‌ها داری قابلیت رفت و آمد معلولان است.

وی در جواب این سئوال که آیا تیم فنی برای احداث رمپ و مناسب‌سازی اماکن در مازندران وجود ندارد، بیان داشت: تیم فنی و دفتر فنی برای ایجاد فضای مناسب در برای تردد معلولان و جانبازان در سطح استان مازندارن داریم و کمیته مناسب‌سازی در استان مازندران با حضور استاندار و معاون عمرانی استاندار مازندران برگزار می‌شود.

مدیرکل بهزیستی مازندران ادامه داد: قانون، شهرداری‌ها را موظف کرد که پیمانکاران در تهیه و اجرای پروژه‌ها، مکان مناسبی را برای تردد معلولان در نظر بگیرند ولی این موضوع به خوبی رعایت نمی‌شود.

برای بررسی مشکلات معلولان در سطح شهر ساری از دوربین کمک می‌گیریم. 

بانک پارسیان ساری   درمانگاه نیروی انتظامی   بیمه ایران شعبه استان مازندران روبه‌روی پارک آفتاب دارای رمپ مناسبی است. فاقد رمپ؛ باشگاه فرهنگیان ساری

در این چند تصویر تنها به بخش کوچکی از مشکلات معلولان اشاره شد.
 بسیاری از بانک‌ها و ادارات در سطح استان مازندران فاقد رمپ هستند که جلوی فعالیت اجتماعی را از معلولان می‌گیرد.   در نگاه دوربین فارس به رمپ‌های ساخته شده که مشکلات تردد معلولان را کم کرده است نیز اشاره شد.
یکی از معلولان در این باره گفت: ما نیاز به کمک کسی نداریم و فقط راه را برای رفت‌و آمدمان باز کنید.


 ============================ عکس و گزارش از امیرعلی رزاقی و جاوید عباسی

99
10
1
عبادی  , sanazyekta
شنبه 11 خرداد ، 20:13
معلولان: ما نیاز به کمک کسی نداریم و فقط راه را برای رفت‌و آمدمان باز کنید.
ادامه

تبلیغات