گیاهخواری , beveg

گیاهخواری

گیاهخواری , beveg

گیاهخواری

532نــــفــــــر
عضو شده اند
532نفر عضو شده اند
انجمن گیاهخواری ، مکانی است برای همه گیاهخواران و نگاهبانان طبیعت و دوستداران راستین جانوران. مکانی است برای هر کسی که می خواهد از خودخواهی و خشونت جدا شود و به قانون ازلی، یعنی محبت بیامیزد، قانونی که همه پیغامبران و نیکان باستان، ما را بدان خوانده اند!انجمن گیاهخواری ، مکانی است برای همه گیاهخواران و نگاهبانان طبیعت و دوستداران راستین جانوران. مکانی است برای هر کسی که می خواهد از خودخواهی و خشونت جدا شود و به قانون ازلی، یعنی محبت بیامیزد، قانونی که همه پیغامبران و نیکان باستان، ما را بدان خوانده اند!مشاهده کامل مشخصات
13 مرداد 1388
جهان امروز با چالشهای جدی روبرو شده است:

افزایش تولید گازهای گلخانه ای، آلودگی مرگبار هوا و آبها، کمبود خوراک، بیماری های مهلکی مانند ایدز، تب برفکی، آنفولانزای خوکی و مرغی، نارسایی های قلبی، جهش های نامطلوب ژنتیکی، نسل کشی و خشونت و جنگهای بی پایان و .....!

اگر مردمان را پروای زندگی شاد و آرام است، بایستی به الگوی بازگشت به طبیعت، راستی و پیروی از قانون محبت یعنی عدم خشونت دست یازند. برای دست یافتن به این هدف، گیاهخواری بهترین راه و مناسب ترین وسیله است.

اعضاء

 • مهرداد        داودی , mehrdad_davoudi
 • علی ملکی , avaye_gharbii
 • ا اا , ebarat
 • مها , maha14
 • 532 نفر

  morebox img

کلوبهای مشابه

 • ادبیات فارسی , persianlitretur
 • مولوی , mowlaviclub
 • ایستگاه معنی , meaningstation
 • فرهنگ غنی ایرانی , farhanghclub
 • حکیم عمر خیام , hakim_omarkhayyam
 • مهاتما گاندی , gandhiroohebozorg
گیاهخواری , beveg
فواید گیاهخواری - صادق هدایت

گله های حیوانات از شهرهای دوردست در مدت پانزده یا سی روز به ضرب چوب و تازیانه رانده میشوند. اگر بین راه از خستگی بیفتند با سیخک بلندشان میکنند و گاهی چندین روز بدون خوراک زیر تابش آفتاب سوزان یا در آغولهای چرک و متعفن به سر میبرند. بعضی از آنها میمیرند و هرگاه یکی از آنها در بین راه زایید، برای اینکه از کاروان عقب نماند، بچه ی او را جلو چشم مادرش سر میبرند. هنوز حیوانات بیچاره از خستگی راه نیاسوده اند که با تازیانه به سوی سلاخ خانه روانه میشوند. به محض ورود در این ساختمان کثیف غم انگیز، بوی خونی که خفقان قلب میاورد, زمین نمناک، خون تازه ای که از هر سو روان است، فریادهای جانگداز حیوانات، جسد هایی که به خون آغشته شده و با تشنج میلرزد, اسبهای لاغر نیمه جان که دوطرف آنها لاشه آویخته اند و قصابهایی که برای خرید لش مرده آمد و رفت میکنند و از طرف دیگر ناله ی گوسفندان و همهمه ی صدای دشنام و داد و فریاد آدمیان، حیوانات بیچاره از این منظره ی چرکین و بوی گوشت گندیده و خون برادرانشان پیش بینی سرگذشت هولناک خود را مینمایند.
ادامه
99
14
8
7
نگارین نگاری , negarinnab
چهارشنبه 29 آذر ، 09:49
.........
ادامه
نگار گیاهخواری , 12_27
سه شنبه 26 شهریور ، 10:17
هدایت یک انسان واقعی بود -ضمنا گیاهخواری واقعا عالیه برای سلامتی برای نشاط و همه چیز
ادامه
 , 90923
شنبه 11 آبان ، 13:21
هیچی نمیشه گفت........
ادامه
گیاهخواری , beveg
واقعا ما به پروتئین دیر هضم و مضر حیوانی نیاز داریم؟!
واقعا ما به پروتئین دیر هضم و مضر حیوانی نیاز داریم؟!
پروتئین حیوانی افسانه ای بیش نیست... خودتان قضاوت کنید!...نیاز روزانه هر انسان به پروتئین 0.8 گرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن اوست این نیاز برای ورزشکاران حدود 1 تا 1.5 گرم به ازای هر کیلوگرم است.
  به عنوان مثال یک انسان 70 کیلویی در روز به 56-70 گرم پروتئین نیاز دارد.   همانطور که در جدول بالا می بینید 54-70% سویا از پروتئین می باشد، یعنی این فرد تنها با خوردن 100-120 گرم سویا نیاز روزانه خود به پروتئین و حتی بیشتر را تامین خواهد کرد!   یعنی اگر یک فرد گیاهخوار در صورتیکه ناهار او از یک غذای گیاهی که با سویا تهیه شده مثل خورش قیمه با سویا باشد، براحتی در یک وعده غذایی می تواند نیاز روزانه خود به پروتئین را تامین کند! این در حالی است که با خوردن چیزهای دیگری برای صبحانه و شام و همچنین میوه ها و سبزی ها باز هم پروتئین بسیار بیشتر از نیاز روزانه به بدن او وارد می شود! به راحتی می توان نتیجه گرفت که حتی یک خام گیاهخوار هم نیازش به پروتئین کاملا برطرف می شود. بی دلیل نیست که قهرمانان بدنسازی بیشماری در دنیا هستند که ویگن یا گیاهخوار یا حتی خام گیاهخوار می باشند.   اگر به باشگاه بدنسازی می روید به جای خوردن یک بطری پر از شیر که مربی بدنسازی شما پیشنهاد می کند! چند دانه خرما با ارده (کنجد آسیاب) میل کنید تا پروتئین و انرژی بیشتری بدست آورید!موارد دیگر:
سیب زمینی: 11%
پرتقال: 8%
لوبیا: 26%
عدس: 28%
خرما: 3%
کنجد: 23%
ادامه
11
4
3
پ براتی , pbarati
دوشنبه 12 فروردین ، 21:36
داریم نه داری!
ادامه
سروش آسمان , sorosheasemani
جمعه 29 آذر ، 21:07
اصلا گوشت رو بدن انسان هضم نمیتونه بکنه که بخواد ازش پروتیین بگیره چون اسید معده ی ما مثل گوشت خوار ها نیست
ادامه
گیاهخواری , beveg
حیوانات دوستان من هستند نه خوراک من


حیوانات دوستان من هستند نه خوراک من

تکه پاره های خونین اندام بدن دوستانم خوراک من نیست.

همین به تنهایی یکی از بهترین انگیزه های من است برای پرهیز از گوشتخواری و من میلیاردها انگیزه دیگر برای گیاهخوار شدن دارم.


این که ما زبان حیوانات را نمیفهمیم دلیل بر گنگ بودن آن ها برای همنوعانشان نیست !

ولی دست کم ما می توانیم بر پایه آنچه از احساسات حیوانات میفهمیم و درک می کنیم صدای آن هارا به گوش اشرف مخلوقات؟!؟ برسانیم و آن هارا از رنج بی پایانی که حیوانات می برند آگاه نماییم


زندگی و آسایش و آزادی حیوانات را گرامی بداریم.

از گوشتخواری بپرهیزیم.
 
ادامه
15
4
3
رها صهبا , ghorobenarenji
سه شنبه 20 فروردین ، 19:15
هیچ لذتی در خوردن موجودی که چشم داره نیست.
ادامه
ساتیار ازاد , satitam
چهارشنبه 11 اردیبهشت ، 02:16
البته که کشتن با وجدان انسان جور در نمی آید
ادامه
گیاهخواری , beveg
دریافت برنامه «صبحی دیگر» با حضور «دکتر بسکی»
دریافت برنامه «صبحی دیگر» با حضور «دکتر بسکی»

قسمت اول - 89/10/26دانلود گفتگو دکتر بسکی در برنامه صبحی دیگر در شبکه آموزش در مورد خام گیاهخواری و درمان بیمارها به وسیله آن.

پخش شده در تاریخ 89/10/26

زمان 23 دقیقه، حجم 48 مگابایت، فرمت mkv


لینک مستقیم

rapidshare

depositfiles

megaupload

filefactory

badongo

netload

youtube

برای دریافت همه قسمت ها به اینجا بروید.

ادامه
گیاهخواری , beveg
سویا، سلامتی با طلای سبز (قسمت دوم)
در قسمت دوم این مقاله: سویا و کاهش خطر بیماریها.                                   مقایسۀ پروتئین سویا از نظر کیفیت و کمیت با پروتئین گوشت. اگر سویا را جایگزین گوشت کنیم، دچار کمبود آهن نمی‌شویم؟ حقایقی دربارۀ مصرف گوشت.   سویا و کاهش خطر بیماریها:                                                                                                     آنتی اکسیدان: سویا شامل ترکیباتی است که سلول ها را از رادیکال های آزاد (مولکول اکسیژن ناپایدار ) محافظت می کند اعتقاد بر این است که رادیکال آزاد مسول فرم های سرطان می باشد و از انجاییکه سویا منبع ویتامین E  است از اکسیداسیون LDLکلسترول جلوگیری می کند.  کاهش کلسترول: در مطالعات روی بیماران، کلسترول به طور متوسط 21%در عرض سه هفته با رژیم غذایی جایگزینی سویا به جای گوشت کاهش یافت و برای کاهش سریع کلسترول استفاده از پروتین سویا سریع ترین ،ارزان ترین و موثرترین راه است .  کاهش بیماری های قلبی:در کشورهایی که محصولات سویا را به طور مرتب در برنامه غذایی خود دارند بیماری های قلبی عروقی کمتری مشاهده می شود. سویا باعث پایین آوردن کلسترول بد یا LDL و کاهش تری گلیسیرید خون و در نتیجه کاهش بیماری های قلبی می گردد. این نظریه در سال ۱۹۹۹ در آمریکا ثابت شد و اداره بهداشت حق ترویج و تبلیغ سویا را بر روی اتیکت های غذایی به شرکت های آمریکایی واگذار کرد. در همین زمان سویا به عنوان یک رژیم مناسب برای بیماران قلبی معرفی شد.  کاهش سرطان سینه: مطالعه وسیع در سنگاپور اظهار می کند که زنانی که سویا می خورند در معرض خطر کمتری نسبت به افرادی که نمی خورند می باشند، زنان آسیایی که در رژیم غذایی اشان به صورت عادی سویا است به میزان کمتری نسبت به زنان غربی دچار سرطان سینه می گردند. مطالعات کنفرانس بروسل در سپتامبر 1996 نشان داد که ایزو فلاوین در سویا دلیل برای این درصد پایین است .  5. کاهش سرطان کولون:مطالعه اخیر نشان می دهد آمریکایی هایی که دانه یا تافی سویا در رژیم غذاییشان به طور مرتب می باشد نسبت به آنها که نمی باشد به سرطان کولون کمتر مبتلا می شوند . 6. کاهش پوکی استخوان:یک مساله جدی در زنان سن بالا در ایالت آمریکا شکنندگی استخوان ران به دلیل پوکی استخوان است که در زنان ژاپنی این میزان به نصف میرسد: مطالعات آماری نشان می دهد که مصرف سویا در خانم های یائسه از بروز پوکی استخوان در آنها جلوگیری می کند. مردان نیز از فواید سویا در این زمینه بی بهره نیستند زیرا مصرف آن استخوان ها را محکم کرده، کمبود مواد معدنی را جبران می کند و باعث کاهش بیماری آرتروز می شود.. ایزوفلاوونهای(فیتواستروژن)سویابهواسطه تاثیری که روی کلسیم دارند از توده استخوانی محافظت می کنند.  
پروتئین سویا می تواند با کاهش کلسترول بدو تری گلسیریداز بیماری قلبیعروقی جلوگیری کند. مصرف محصولاتسویا را در برنامه غذاییخود قرار دهید زیرا ایزوفلاوونهای(فیتواستروژن)سویا بهواسطه تاثیری که روی کلسیم دارند از توده استخوانی محافظت می کنند (فیتو استروژن ها ترکیباتگیاهی هستند که می توانند در بدن مشابهاستروژن عمل کنند). با توجه به ارزش غذایی سویا و فرآوردههای آن و همچنین ارتباط آن با پوکی استخوان،گنجاندن 2 تا 4 واحد سویا و فرآوردههای آن در هفته در یک رژیم غذایی مفید است. 6-4 هفته پس از شروع مصرف سویا می توان اثر آن را مشاهده کرد (یک واحد سویا برابر با یک لیوان شیرسویاو 25 گرم برگه های بافت دار پروتئینییا یک چهارم یک بسته 100 گرمی است). و نیز پروتین سویا و شیر سویا بر خلاف رژیم پروتئین های حیوانی و شیر باعث دفع کلسیم از ادرار نمی شود.   7. رفع گر گرفتگی:نیمی از زنان منوپز در ایالات متحده از گرگرفتگی که در اثر سطح پایین استروژن می باشد شکایت می کنند در حالی که این مساله در زنان ژاپن نادر است استروژن نقش مهمی در کنترل درجه حرارت بدن دارد  و ایزو فلاوین موجود در سویا نقشی مشابه استروزن در بدن را دارد و تعدادی از محققین عقیده دارند ترکیب فیتو پروتین در سویا زنان ژاپنی را خنک تر می کند.   8. افزایش ایمنی بدن: پپتید دانه سویا می تواند باعث بالا رفتن سیستم ایمنی شود و به بدن در مقابله با بیماری کمک کند.   9. کاهش بیماری های کلیه:پروتین سویا برای کلیه مناسب تر از پروتین حیوانی است به خصوص در افرادی که کلیه اشان آسیب دیده است .   10. درمان دیابت:وقتی سلول ها نتوانند گلوکز مورد نیاز را بدست آورند دیابت اتفاق می افتد، به طور معمول وقتی هیدرات کربن در بدن می شکند گلوکز تولید می شود و سلول ها برای جذب گلوکز نیاز به انسولین دارند که انسولین در بدن توسط پانکراس تولید می شود، تحقیقات در مورد اثر سویا روی دیابت نشان داده است که دفع گلوکز در ادرار دیابتی هایی که سویا مصرف می کنند کاهش می یابد و فیبر قابل حل در سویا به تنظیم گلوکز کمک می کند.          11. کاهش سرطان ریه: تعدادی از تحقیقات ارتباط مصرف سویا و درصد پایین سرطان ریه را تایید کرده است.   12. کاهش سرطان پروستات:مطالعه وسیعی در هاوایی از مردان ژاپنی، ارتباط مستقیم بین مصرف تافی سویا و درصد پایین سرطان پروستات را نشان داده است ،طبق تحقیقات ایزو فلاوین سویا می تواند عمل هورمون دهیدرو تستسترون را مهار کند (دهیدرو تستوسترون به عنوان فاکتور پیشرفت کانسر پروستات و کچلی مردان است ) این یافته مهم است چون بلوک عمل دهیدرو تستوسترون در صنعت فارماکولوژی یک استراتژی برای درمان سرطان پروستات است این خبر می تواند در رژیم غذایی مردان تافی سویا ، شیر سویا و دیگر محصولات سویا را اضافه کند . (BBC news12April 2004)   13. کاهش وزن:اگر شما نگران افزایش وزن هستید و کتاب های جدید رژیمی مطالعه می کنید شما تنها نگران نیستید بلکه میلیون ها نفر از غربی ها جهت کنترل وزن به دلیل سلامتی و ظاهر مناسب در حال مشاوره هستند می توانید از سویا در رژیم غذایی خود استفاده نمایید.

14. کاهش سرطان اندمتر : زنان چینی در مقایسه با زنان غربی کمتر دچار سرطان اندومتر می شوند که ممکنه به دلیل مصرف منظم سویا در برنامه غذایی ایشان باشد یکی از علل سرطان آندومتر چاقی است چون در افراد چاق به دلیل بافت چربی استروژن طبیعی بیشتر تولید می شود و استروزن ریسک سرطان اندومتر را می تواند افزایش می دهد، برطبق مطالعات صورت گرفته ریسک این بیماری در بین  زنان شانگ های بامصرف منظم سویا 40-30% کاهش یافت این اثرمحافظتی به دلیل ایزوفلاوین در سویا می باشد که به طور رقابتی روی رسپتورهای استروزن تاثیر می گذارد.    برداشت های نادرست!  پروتئین سویا از نظر کیفیت و کمیت با پروتئین گوشت برابر است؟  حبوبات و از جمله سویا از محتوای پروتئینی بالایی برخوردارند؛ به طوری که سویای خشک پس از طبخ، چیزی حدود 50 تا 60 درصد پروتئین دارد. وقتی سویا طبخ می‌شود، به این دلیل که آب زیادی جذب می‌کند، غلظت پروتئین‌اش حدود 15 تا 20 درصد کم می‌شود که با وجود این، باز هم پروتئین آن بسیار بالاست. از نظر ترکیب به طور کلی پروتئین‌های گیاهی معمولا از نظر یک یا چند اسیدآمینه ضروری محدودیت یا کمبود دارند. برخی اسیدهای آمینه به طور طبیعی در بدن ساخته می‌شوند و به آن دسته اسیدهای آمینه غیرضروری گفته می‌شود. در صورتی که بدن آنزیم‌های ساخت برخی از اسیدهای آمینه را نداشته باشد، به آن دسته اسیدهای آمینه ضروری می‌گویند؛ پروتئین سویا از نظر اسیدآمینه متیونین که ضروری هم هست، محدودیت دارد اما جالب است که اگر ما پروتئین‌های گیاهی مختلفی را مصرف کنیم که از نظر اسیدهای آمینه متفاوتی محدودیت دارند می‌توانند همدیگر را تکمیل کنند؛ مثلا در غلات، پروتئین موجود در نان، گندم و برنج از نظر اسیدآمینه لیزین محدودیت دارد و در نتیجه اگر غلات و حبوبات با هم مصرف شوند اسیدهای آمینه آنها همدیگر را تکمیل می‌کنند.  علاوه بر این تحقیقات نشان داده است که مصرف گوشت و لبنیات باعث بیماریهایی چون: بیماریهای قلبی، سرطان، دیابت، چاقی، دفع کلسیم از بدن و .... می شود. در دامپروری ها به حیوانات میزان قابل توجهی آنتی بیوتیک و هورمون هایی برای رشد سریعتر دام و طیور برای عرضه سریعتر در بازار، تزریق می شود. به علاوه در گوشت هیچ نوع فیبری وجود ندارد، مصرف پروتئین سویا از این نظر مشکلی ایجاد نمی کند و هیچکدام از مضرات مصرف گوشت را ندارد. به گفته دکتر "کولین کمپبل"؛ پروتئینه های گیاهی، سالمترین نوع پروتئین هستند. بنابراین پروتئین بدست آمده از گیاهان نه تنها قابل مقایسه با پروتئین های حیوانی نیست بلکه بسیار سالم تر است.  اگر سویا را جایگزین گوشت کنیم، دچار کمبود آهن نمی‌شویم؟  در رابطه با میزان آهن باید به این موضوع اشاره کنم که میزان آهن موجود در گوشت زیاد بالا نیست و در حد یک یا یک‌ و هفت‌دهم یا یک ‌و هشت ‌دهم میلی‌گرم است اما در سویای خام، چیزی حدود 13 تا 14 میلی‌گرم آهن داریم. بسیاری از گیاهخواران که قبلاً دچار کمبود آهن و کم خونی بوده اند این مسئله را شخصاً تجربه کرده اند که بعد از گیاهخواری کاملاًبهبود پیدا کرده اند و حتی احتیاجی به استفاده از قرص آهن نداشته اند.  مقایسۀ پروتئین سویا با گوشت:                                  سویا                                  گوشت گاو پروتئین                        ۳۶/۶۷%                            ۲۳/۷۴% بنابر این همانطور كه در بالا دیده می شود مقدار پروتئین سویا ۱/۵ بربر گوشت گاو می باشد و منبعی  غنی از پروتئین است .   حقایقی دربارۀ مصرف گوشت:  هر گوشتی حداقل 15 درصد چربی اشباع دارد که وجود آنها یک عامل شناخته شدۀ بیماری‌های قلبی به شمار می رود. یکی از معروف ترین خطرات مصرف زیاد گوشت قرمز، ابتلا به سرطان رودۀ بزرگ است. یکی از مواد سرطان ‌زا در گوشت، آمین‌های هتروسیکلیک (HCAs) است که به دنبال کباب کردن یا سرخ کردن گوشت ایجاد می‌شود. در گوشت‌های فرآوری شده، ترکیبات نیتریت وجود دارد. این ترکیبات که در کارخانجات برای دوام بیشتر مواد غذایی به آنها اضافه می‌ شوند، سرطان ‌زا هستند. خطر ابتلا به سرطان پانکراس (لوزالمعده). افزایش خطر ابتلا یا تشدید بیماری نقرس. افزایش خطر ابتلا به روماتیسم مفصلی. سرطان غدد لنفاوی، سرطان کیسه ی صفرا ، سرطان پروستات و... برای اطلاعات بیشتر در مورد مصرف گوشت و ابتلا به سرطان به مقالات موجود در بخش سلامتی و تندرستی سایت "کانون انسان پاک، زمین پاک" از دکتر "نیل برنارد" مراجعه کنید. بنابراین، سویا برای سلامت سیستم قلب و عروق، روده ها، ریه ها، ... بسیار مناسب‌تر از گوشت می باشد. از سوی دیگر تحقیقات بسیاری نشان داده که فیتوکمیکال‌های موجود در سویا به ویژه استروژن‌های گیاهی در سلامت عمومی بدن، پیشگیری از پوکی استخوان و حالت‌های قبل و بعد از یائسگی نقش موثری دارند، در ضمن، به دلیل فیبر بالا برای کارکرد سیستم گوارش مفید بوده و سبب رفع یبوست می‌شوند. و دیگر مزایایی که در قسمت قبل به تفضیل شرح داده شده است. دانشمندان مصرف سویا را در غذاهای روزانه توصیه می کنند، مصرف سویا علاوه بر اینکه بسیار مقرون به صرفه و اقتصادی است، تهیه و طبخ آن در غذا ها آسان است و تضمین کننده سلامتی ماست. امیدواریم که مصرف این ماده ارزشمند غذایی با آگاهی روز افزون در جامعه، جایگاه خودش را پیدا کند.  1.     http://fa.parsiteb.com/acology.php?nid=257&keys=سویا (لوبیای سویا) 2.     http://en.wikipedia.org/wiki/Soybean 3.     http://plant-golden.mihanblog.com/post/category/18 4.     http://daneshnameh.roshd.ir/mavara/mavara-index.php?page=لوبیای+سویا+«داروئی»&SSOReturnPage=Check&Rand=0 5.     http://www.nal.usda.gov/fnic/foodcomp/ 6.     http://www.pezeshki.net/fa/content/view/428/169/ 7.     http://familyhealth.blogfa.com/post-22.aspx 8.     http://مصرف-سویا.worldfood.ir/ 9.     http://www.zardaneh.com/fa/index.php?option=com_content&view=article&id=5&Itemid=5 10.  http://www.drghanemifard.com/documents/document/12543/12557/portal.aspx 11.  http://www.zardaneh.com/fa/index.php?option=com_content&view=article&id=3&Itemid=7 http://www.salamatiran.com/NSite/FullStory/?Id=36856&type=2
ادامه
6
1
1
الیزا بدر , eliza_badr
یکشنبه 23 آذر ، 16:12
یه سری به ما بزن www.bekrsoy.ir
ادامه