بانوان مسلمان , banovanemosalman

بانوان مسلمان

بانوان مسلمان , banovanemosalman

بانوان مسلمان

1,448نــــفــــــر
عضو شده اند
1,448نفر عضو شده اند
کلوپی برای مسائل روز اسلامی در خصوص بانوان مسلمانکلوپی برای مسائل روز اسلامی در خصوص بانوان مسلمانمشاهده کامل مشخصات
19 تیر 1391
کلوپی برای مسائل روز اسلامی در خصوص بانوان مسلمان

اعضاء

 • محمد سعیدی , baggioo
 • محسن بهاری , naderen20
 • ژیکال , mahabadkurdish
 •  , masud20sh
 • یاسر باقری , rezaba21
 • سروناز از كلوبم , 1363arak
 • مجید آرامش , handinhand
 • بانـــوی شـــرقـــی , banooyiesharghi
 • رامین ن , raspian300
 •  , ahmadshikhahmadi
 • یوسف محمد مرادی , asiammtm
 • زهرا سالم , parvazzaman
 • ملیکا م , melika_6162
 • فاتح احمدی , 09358695887
 •  , hakime1988
 • 1448 نفر

  morebox img

کلوبهای مشابه

 • عاشقان امهات المؤمنین , ommahatolmomenin
 • عقیده , aqeedeh
 • سعادت درپرتو قران وسنت , quransoonat
 • توحید و ندای اسلام , tawhid
 • تاریخ اسلام و تاریخ پیامبران گذشته , tarikheislam
 • دین و انسان , din_va_ensan
بانوان مسلمان , banovanemosalman
انسانیت , ensaneit
بخش دوم از سخنان شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید شامگاه پنجشنبه (23 فروردین 1397) در بیست‌وهفتمین همایش دانش‌آموختگی طلاب دارالعلوم زاهدان،.

اسلام دین صلح و دوستی است، اما ظلم و جنایت را نمی‌پذیرد
مولانا عبدالحمید در ادامه ملت ایران را به «تمسک به مشترکات» توصیه کردند و گفتند: شیعه و سنی با یکدیگر مشترکات بسیار زیادی دارند که قرآن و سیرۀ نبوی مهمترین آنها هستند. ما هرگونه اختلاف قومی و فرقه‌ای را نادرست می‌دانیم و حقوق خودمان را از طرق قانونی پیگیری می‌کنیم.
مدیر دارالعلوم زاهدان خاطرنشان کردند: بعضی‌ها ادعا می‌کنند که اسلام دین جنگ است و مسلمانان در جهان مشکلات ایجاد می‌کنند، درحالی‌که اسلام دین صلح و دوستی و دین معتدل‌ است، اما ظلم و جنایت را نمی‌پذیرد.
ایشان در ادامه تصریح کردند: اعتقاد بنده آن است که «جهاد» در اسلام فقط با اشغالگران و زورگویانی ا‌ست که مغرور و متکبرند حاضر نیستند حرف مظلوم را بشوند و به عدالت و گفتمان تن بدهند. دین اسلام به ما اجازه نداده است با کسانی که با ما به‌صورت مسالمت‌آمیز زندگی می‌کنند و قصد اشغال سرزمین‌ ما را ندارند وارد جنگ بشویم.

«مبارزه با تروریسم» و «برقراری امنیت» بدون «اجرای عدالت» ممکن نیست
امام‌جمعه اهل‌سنت زاهدان در ادامۀ سخنان‌شان بر لزوم «اجرای عدالت» تاکید کردند و گفتند: ما تمام جهانیان را به مقولۀ بسیار مهم و حیاتی «اجرای عدالت» فرامی‌خوانیم. «عدالت» بسیار مهم است، به‌طوری‌که بعضی از مذاهب اسلامی آن را جزو اصول دین می‌دانند.
ایشان در ادامه افزودند: در نزد الله تعالی هیچ‌چیزی به‌اندازۀ «اخلاق اسلامی» که «اجرای عدالت» جزئی از آن است محبوب نیست. دین اسلام با اخلاق، صداقت، امانتداری و غیرت مسلمانان و با اجرای عدالت گسترش یافته است. جهان معاصر نیز اگر واقعاً دنبال مبارزه با «تروریسم» و «ناامنی» است باید به «گفتمان» و «اجرای عدالت» روی بیاورد؛ بدون اجرای عدالت برقراری امنیت امکان‌پذیر نیست.
امام‌جمعه اهل‌سنت زاهدان خاطرنشان کردند: «جنگ» و «خشونت» راه‌حل مشکلات و بحران‌ها نیستند، بلکه راه‌حل در گفتمان، اجرای عدالت، توجه به حقوق اقلیت‌های دینی، مذهبی و قومی و شنیدن حرف کسانی‌ست که می‌گویند حق‌شان ضایع شده است. دنیا باید مشکلاتش را با مذاکره و گفتمان حل‌وفصل کند.
ایشان در ادامه تاکید کردند: مردم عراق، سوریه، یمن و افغانستان باید با مذاکره و گفتمان و رعایت حقوق اقوام و مذاهب و تشکیل دولت‌های مشترک و فراگیر مشکلات‌شان را حل‌وفصل کنند. بمباران، حملات شیمیایی و حمله به مراسم عمامه‌گذاری حافظان قرآن نه‌تنها مشکلات را حل نمی‌کنند بلکه مشکلات و دردهای ملت‌ها را صدچندان کرده و فاصله‌ها را بیشتر می‌کنند.
شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید تصریح کردند: پیشنهاد ما به جهانیان آن است که مشکلات و بحران‌ها را از راه گفتمان و مذاکره حل کنند. چرا سران کشورهای اسلامی نمی‌توانند با یکدیگر بنشینند؟ متاسفانه دشمنان برای رسیدن به منافع خودشان بین کشورهای اسلامی فاصله و درگیری ایجاد کرده‌اند. سران کشورهای اسلامی نباید یکدیگر را با الفاظ تند مخاطب قرار بدهند، بلکه با به‌کار بردن تعابیر نرم و ملایم و نشستن کنار یکدیگر دنبال حل مشکلات باشند.
ایشان در ادامه گفتند: جهان اسلام نیاز به راهکار و برنامه‌ای جدید دارد، زیرا برنامه‌ای که اکنون در پیش گرفته است بر مشکلات و چالش‌ها می‌افزاید و سبب تشدید اختلافات و فاصله‌ها می‌شود.

مولانا عبدالعزیز رحمه‌الله انسانی ربانی، دلسوز و دوراندیش بود
دارالعلوم زاهدان متعلق به تمام مسلمانان است
مدیر دارالعلوم زاهدان در بخشی دیگر از سخنان‌شان یاد و خاطرۀ بنیانگذار فقید این مرکز بزرگ علمی اهل‌سنت را گرامی داشتند و در توصیف ایشان گفتند: حضرت علامه مولانا عبدالعزیز رحمه‌الله بانی دارالعلوم زاهدان هستند و هر خیر و برکتی که در این مدرسه مشاهده می‌شود لطف پروردگار و نتیجۀ دعا و اخلاص ایشان است.
مولانا عبدالحمید افزودند: مولانا عبدالعزیز رحمه‌الله انسانی دوراندیش، بلندنظر، دلسوز و ربانی بود. ایشان در زاهدان چنان زندگی کرد که برادران شیعه نیز همچون اهل‌سنت برای ایشان اشک ریختند. مولانا عبدالعزیز و آیت‌الله کفعمی با یکدیگر رابطه‌ای دوستانه داشتند که این ارتباط سبب ایجاد محبت و وحدت بین شیعه و سنی شد.
ایشان دارالعلوم زاهدان را «متعلق به تمام مسلمانان» و همایش دانش‌آموختگی را «به نفع ملت ایران» دانستند و گفتند: دارالعلوم زاهدان که یک مرکز اسلامی است متعلق به شیعه و سنی و متعلق به تمام جهان اسلام است. این همایش نیز به نفع تمام ملت ایران و تریبونی‌ است که علما و اندیشمندان شیعه و سنی و مسئولین و شخصیت‌های سیاسی می‌توانند سخنان‌شان را از آن مطرح کنند.
امام‌جمعه اهل‌سنت زاهدان در ادامه به وحدت موجود در استان سیستان‌وبلوچستان اشاره کردند و گفتند: الحمدلله بین شیعه و سنی در سیستان‌وبلوچستان وحدت و همدلی وجود دارد. حاج‌آقای سلیمانی نمایندۀ محترم ولی فقیه از افراد مؤثر در استان و از اندیشمندان برجسته‌ای است که به وحدت و اخوت می‌اندیشد.
شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید در پایان سخنان‌شان از تمام کسانی که از راه‌های دور و نزدیک در بیست‌وهفتمین همایش دانش‌آموختگی شرکت کرده‌اند و نیز کسانی که برای برگزاری این همایش تلاش کرده‌اند تشکر کردند و برای همۀ آنها دعای خیر کردند.
ادامه
99
4
1
5
 جمالــ خانلـــــــو , hsdh
چهارشنبه 29 فروردین ، 12:22
ೋღ❤ خداحفظت کنه ❤ ღೋ
ادامه
بانوان مسلمان , banovanemosalman
انسانیت , ensaneit
شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید شامگاه پنجشنبه (23 فروردین 1397) در فرازی از سخنان‌شان در بیست‌وهفتمین همایش دانش‌آموختگی طلاب دارالعلوم زاهدان، با اشاره به «اجماع جامعه اهل‌سنت بر مسیر اعتدال»، بر لزوم توجه به خواسته‌های قانونی اهل‌سنت از سوی مسئولین تاکید کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر امام‌جمعه اهل‌سنت زاهدان، مولانا عبدالحمید در این همایش باشکوه که بیش از دویست‌هزار نفر در آن شرکت کرده بودند، به جایگاه جامعه اهل‌سنت در نزد ملت ایران اشاره کردند و گفتند: الحمدلله جامعۀ اهل‌سنت ایران به‌خاطر نقش‌آفرینی در حفظ وحدت و امنیت و حضور فعال، گسترده و منسجم در صحنه‌‌های مختلف در قلب ملت ایران محبوبیت کسب کرده است. امروز اکثر مردم ایران که شامل برادران شیعه می‌شود، با اهل‌سنت محبت دارند و آنان را برادران خودشان می‌دانند، همان‌طور که اهل‌سنت هم آنها را برادر خود می‌دانند.
ایشان ادامه دادند: اهل‌سنت ایران در هشت سال جنگ تحمیلی فداکاری کردند و هیچ‌گاه دست در دست بیگانگان نداده و مرزها را به بیگانگان نفروخته‌اند. جامعۀ اهل‌سنت با افراط‌گرایان همراه نشده و مسیر اعتدال و میانه را انتخاب کرده است. امروز مسیر «اعتدال‌« مسیر مورد اجماع جامعۀ اهل‌سنت است و به‌خاطر انتخاب این مسیر احساس سربلندی می‌کنیم.
مولانا عبدالحمید در ادامه به بیان خواسته‌های جامعۀ اهل‌سنت پرداختند و خاطرنشان کردند: ما اهل‌سنت ایران هستیم که آبا و اجداد ما برای دفاع از این وطن کشته داده و جانفدایی کرده‌اند. اهل‌سنت ایران که در طول چهل سال عمر انقلاب اسلامی از این انقلاب و نظام حمایت کرده‌اند، این حق را دارند که از مسئولان‌شان بخواهند صدایشان را بشنوند و به خواسته‌های به‌حق و قانونی‌شان توجه کنند.
ایشان تصریح کردند: ما خواستار آینده‌ای روشن برای خود و فرزندان‌مان هستیم. خواستۀ ما از مسئولین امر آن است که بین اقوام و مذاهب ایرانی تفاوتی قائل نباشند؛ همه را با یک دید بنگرند و از شایستگان اقوام و مذاهب به‌طور یکسان و متعادل استفاده کنند. ما می‌خواهیم که فرزندان ما در نیروهای مسلح، دستگاه قضایی و سایر وزارتخانه‌ها و نهادها استخدام بشوند تا بتوانند در کنار برادران شیعه در یک سنگر به وطن‌شان خدمت کنند. ما می‌خواهیم در حفاظت از میهن و در آبادانی و سازندگی کشور مشارکت داشته باشیم.
رئیس شورای هماهنگی مدارس دینی اهل‌سنت سیستان‌وبلوچستان در ادامه اظهار داشتند: ما آبروی نظام و برادران شیعۀ خودمان را حفظ کرده‌ایم. اگر در چهل سال عمر انقلاب نسبت به اهل‌سنت اعتماد حاصل نشده است، پس چه‌زمانی این اعتماد حاصل خواهد شد؟ ما مطئنیم که مسئولان نظام به ما اعتماد دارند. خواستۀ ما آن است که در مدیریت‌های استانی و کشوری دیده بشویم و از شایستگان ما کار گرفته شود.

ما همچنان منتظر اجرای فرمان تاریخی رهبر معظم انقلاب در خصوص «رفع تبعیض» هستیم
مردم از عملکرد دولت تدبیر و امید «گلایه» دارند
شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید در ادامه به نامه‌ای که به مقام معظم رهبری نوشته بودند اشاره کردند و گفتند: رهبر معظم انقلاب در پاسخ به نامه‌ای که به محضر ایشان نوشته بودم اراکین نظام را موظف به اجرای مساوات و اجتناب از «تبعیض» کرده بودند؛ ما همچنان منتظر اجرای فرمان تاریخی ایشان هستیم و برای ما جای سؤال است که چرا اجرای این دستور به تاخیر افتاده است و برای عملی‌شدن آن اقدام فوری صورت نگرفته است؟!
ایشان به برخی «نارضایتی‌ها‌« از دولت تدبیر و امید اشاره کردند و گفتند: دولت تدبیر و امید باید بیشتر تلاش کند، زیرا مردم از تلاش‌هایی که این دولت تا کنون انجام داده است راضی نیستند و گلایه دارند. وجود برخی از مدیران ناتوان در این دولت سبب ایجاد نارضایتی بین ملت شده است. دولت باید از مدیران شایسته و توانمند شیعه و سنی برای مدیریت کشور کار بگیرد و هر چه سریعتر به موضوع مدیران ناتوانی که روحیۀ کاری ندارند و سبب تضییع حق مردم می‌شوند رسیدگی کند.
مدیر دارالعلوم زاهدان بر لزوم «تعادل» در استخدام‌ها تاکید کردند و گفتند: باید در استخدام‌ها به‌گونه‌ای تعادل برقرار شود که تمام اقوام و مذاهبی که در استان‌ها هستند بتوانند به کشور خدمت کنند.
امام‌جمعه اهل‌سنت زاهدان خاطرنشان کردند: درخواست دلسوزانه و خیرخواهانۀ ما از مسئولین امر آن است که صدای ملت ایران را از هر دین و قوم و مذهبی که هستند، بشنوند و به خواسته‌های به‌حق و قانونی آنان رسیدگی کنند. رسیدگی به خواسته‌های اقوام و مذاهب به‌ویژه خواسته‌های جامعه اهل‌سنت، به تحکیم وحدت و امنیت بیشتر در کشور می‌انجامد.
ادامه سخنان ایشان در پست بعدی ...
ادامه
5
1
6
 جمالــ خانلـــــــو , hsdh
چهارشنبه 29 فروردین ، 12:23
ೋღ❤ خداحفظتون کنه... آمین ❤ ღೋ
ادامه
بانوان مسلمان , banovanemosalman
انسانیت , ensaneit
بیست‌وهفتمین همایش دانش‌آموختگی طلاب دارالعلوم زاهدان شامگاه چهارشنبه (22 فروردین 1397) در مصلای اهل‌سنت زاهدان برگزار شد.
این همایش معنوی با حضور علماء فرهنگیان و اندیشمندان و جمع کثیری از مهمانان از استان‌های مختلف کشور برگزار شد،
ادامه
4
1
5
 جمالــ خانلـــــــو , hsdh
چهارشنبه 29 فروردین ، 12:25
ೋღ❤ تا بادا چنین بادا... ❤ ღೋ
ادامه
بانوان مسلمان , banovanemosalman
ملکـــه مسلمــان , khaharedini
پیامبر ماﷺ نماد اخلاق و مهربانیست
روحی فداک یا رسول الله صل الله علیه و سلم♡♡♡

رسول خدا هر وقت در آینه می نگریست می فرمود: {اللهم أحسنت خلقی فحسن خلقی}
بار الها! همانگونه که صورتم را نیک گردانیده ای، سیرتم را نیز نیک نگهدار.

عن جابر رضى الله عنه أن رسول صلى الله علیه وسلم قال: ((إن من أحبكم إلیَّ، وأقربكم منی مجلساً یوم القیامة أحاسنكم أخلاقاً))
الترمذی
و از حضرت جابر روایت است که فرمودند
از محبوبترین شما نزد من و نزدیک ترین شما به من در روز قیامت خوش اخلاق ترین شماست.
ادامه
کامنت بنویسید...
نینا سالی , nina_2014
چهارشنبه 29 فروردین ، 17:31
الهی امین
ادامه
 جمالــ خانلـــــــو , hsdh
چهارشنبه 29 فروردین ، 12:40
{اللهم أحسنت خلقی فحسن خلقی}
ادامه
بانوان مسلمان , banovanemosalman
ملکـــه مسلمــان , khaharedini

♢واقعا شیطان را در شهر نمی بینی؟!!

اینجاست و بیداد میکنه ما نمیبینیم:

_لابلای كم فروشی های بقال محل!
_توی فحش های ركیك همسایه به همسایه
_روی روسری بادبرده ی دختركان شهر!
_روی ساپورت های بدن نما
_مردانی که خودشان را مثل زن آرایش میکنند.

▪تو واقعا صدای خنده هایش را نمیشنو¿؟؟

_لای موسیقی های تند ماشین ها
_توی دعواهای بی انتهای پدر و پسر
_توی بی احترامی به پدر ومادر
_ بین جیغ های پیرزن مال باخته!

▪تو واقعا جولان دادنش را میان زمین و آسمان نمی بینی؟

▪نمی بینی دنیا را چقدر قشنگ رنگ آمیزی كرده
و بی آنكه من و تو بدونیم"جاهلیت مدرن" را برایمان سوغات×
آورده است؟
▪ توی وجود من و تو چقدر شك و شبهه انداخته است؟

_توی رختخواب گرم و نرمت موقع نماز صبح؟

_زمان قایم كردن اسكناس هایت وقت دیدن صندوق صدقات؟
_موقع باز كردن سایت های ناجور اینترنت؟

▪نفوذش را نمی بینی؟
میان تغییر لب و بینی و چهره انسانها
و دست بردن در کار خدا

▪او همین جاست. هر جا كه حق نباشد.
هر جا كه از یاد خداغافل باشیم
چقدر به شیطان نخ می دهیم...⁉️

●ای مردم از گام های شیطان پیروی نکنید ،همانا او برای شما دشمنی آشکار است.
(سوره بقره:آیه168)
ادامه
کامنت بنویسید...