آیه های انتظار , ayehayeentezar1

آیه های انتظار

آیه های انتظار , ayehayeentezar1

آیه های انتظار

33,917نــــفــــــر
عضو شده اند
33,917نفر عضو شده اند
این رسانه در زمینه مباحث مربوط به قرآن ، اهل بیت و مهدویت فعالیت خواهد نموداین رسانه در زمینه مباحث مربوط به قرآن ، اهل بیت و مهدویت فعالیت خواهد نمودمشاهده کامل مشخصات
12 مهر 1392
اجتماعی
سلام خوش آمدید، لطفا با مطالعه،پسندیدن و داغ کردن مقالات وکتیبه ها ما را در نشر فرهنگ مذهبی - مهدوی و اخلاق اسلامی یاری فرمایید . در این راستا از همکاری متقابل استقبال می کنیم با سپاس

اعضاء

 • امیرطاها احمدی , amirtaha642
 • آرمین دانشور , aaydin_iran
 • دختری از نسل باران , bikhiyaly
 •  , roz1900
 • 33917 نفر

  morebox img

آلبوم تصاویر

34 تصویر ...

morebox img
آیه های انتظار , ayehayeentezar1
ایران , iranhamishejavidan
بلند ترین فریادی که برای حفظ کیان ملی این سرزمین اهورایی و مردمانش بعد از سقوط ساسانیان در درازنای تاریخ شنیده می شود فریاد یاحسین است .
عاشورا قصه مقاومت فرزندان خلف آدم در مقابل اشقیاء زمین و شیاطین دوران از اولین تا ابدیت است که انگار حسین مامور بود تا در یک روز آن را تجمیع کند و از آن سمبلی بسازد برای همه تاریخ .
امروز شیعه با این نام می خواهد تمدن ساز شود . تمدنی نه برمهور عقل معاش که بر مهور شور و شعوری عمیق که ارثیه برترین اولاد آدم است .
ما با نام حسین سلسلسله های بزرگ متجاوزین را بر افکندیم . غارتگران را سیلی زدیم و مستحیل کردیم و دوباره کشور شدیم . آفت های زیادی را از دین و باورمان زدودیم و امروز راهبر راهی هستیم که ما را نه به دروازه های تمدن که به تمدن سازی نوین اسلامی رسانده است و برماست تا قدمهایمان را از آمودریا تا مدیترانه و از آنجا تا عدن استوار تر کنیم و آنچه حوزه فرهنگی ایرانشهری بزرگ است با قرائت ناب اسلامی و زیر بیرق حسین برای ایجاد تمدنی نوین با نام اسلام و با یاد ذوات شیعه و به مرکزیت ایران سامان بخشیم .
دشمنان می دانند این را و بزرگترین اسلحه ای که برای نابودی این حرکت در دست دارند ایجاد نا امیدی و یاس از یک سو و حمله به باورهای بزرگ دینی و مذهبی از سوی دیگر و ایجاد فشار اقتصادی و تهدید نظامی از هر سویی است .
امروز هیهات من الذله نه یک شعار که برای ما یک جبر است . امروز ما در پیچی هستیم که با ردکردن آن یا به آنچه که حق واقعی ماست می رسیم و یا درمیانه راه تسلیم می شویم و به قعر دره ای می افتیم که معلوم نیست آیا پس از این سقوط ایرانی باقی می ماند یا نه .
اما هیهات که مردمی حسین را بشناسند و لبیک به او بگویند و منش کوفیان را داشته باشند . این راه را می رویم چون به معجزه لبیک به معجزه اولاد آدم و خون خدا ایمان داریم .لبیک یا ثار الله

رضا تواضعی
ادامه
99
8
42
10
رضا تواضعی , rezatavazoie
جمعه 30 شهریور ، 21:49
...........
ادامه
فرشاد شکیبا , 559
جمعه 30 شهریور ، 22:00
رضاجان این متن از خودتون هست؟
ادامه
رضا تواضعی , rezatavazoie
جمعه 30 شهریور ، 22:03
بله فرشاد جان . از نقد شما دوست گرامی هم در باب این متن استقبال می کنیم .
ادامه
آیه های انتظار , ayehayeentezar1
 رِوایتگر رٰاوی فَتح , RevayatRaviFath
رِوایتگر راٰوی فَتح:
...شام غریبان همراه با گنجینه دار عالم رنج زینب کبری (س) به روایت "سید مرتضی آوینی"...
و این تویی اکنون، مسافر سفر بلند شب که در اشتیاق روز، چشم به افق طلوع دوخته‌ای و انتظار می‌کشی. اگر شب نبودو اگرشب، ‌ آن همه بلند و ژرف نبود، این اشتیاق نبود. گل وجود آدمی خاک فقر است که با اشک آمیخته‌اند و در کوره رنج پخته‌اند. زینب کبری گنجینه دار عالم رنج است. او را اینچنین ب‌شناس! او محمل گرانبار‌ترین رنج‌هایی است که در این مبارکه نهفته: لقد خلقنا الانسان فی کبد. او وارث بیت الاحزان فاطمه است و بیت الاحزان قبله رنج آدمی است.
منبع: گزیده ی مقاله "فتح خون" فصل ششم: ناشئه الیل// اثر ماندگار "سید مرتضی آوینی"
ادامه
12
2
17
ندای دل , mahshar6507
جمعه 30 شهریور ، 03:20
عشق یعنی بیت الاحزان خراب فاطمه..
ادامه
ایمـــــــــانا اهــــــــوازی , e1m2a3n4sh
جمعه 30 شهریور ، 15:11
❤❤❤
ادامه
آیه های انتظار , ayehayeentezar1
ایران , iranhamishejavidan
«مکن ای صبح طلوع»، آخرین چانه زنی «انسان» با طبیعت و جبر و قانون و زمان چرخشی و تکرار شونده طبیعت است. کورسوی امید در شب طولانی تا شاید آن بنیانی ترین رخداد تاریخ به «تاخیر» بیفتد. چرا که اگر نیفتد، ظهر روز بعد، او، انسان، مجبور به انتخاب؛ و مسئول سرنوشت و تقدیر کلیت تاریخ میشود.
تابلوی عجیبی است. هر سال همین موقع. در آن شب طولانی. انسان در یک سو و زمان طبیعی در سوی دیگر. چشم در چشم یکدیگر. انسانی که ملتمسانه میخواهد زمان متوقف شود و صبح طلوع نکند. مواجهه ای که هر سال با شکست انسان و پیروزی «زمان طبیعی» به پایان میرسد. و صبح میرسد. و ظهر میرسد. و انسان شاهد گرفته میشود و آنچه رخ داده و هر سال باز رخ میدهد را به یاد می اورد و با به یاد آوردنش واقعه را مشاهده میکند.
و «زمان طبیعی» با این واقعه قطع میشود، و پس از آن، نه انسان و نه زمان هرگز از کابوس آنچه دیده اند رها نمیشوند. و این آغاز «زمان تاریخی» است. و این آغاز تاریخ است. تاریخی بالذات منتظر. و انسان به سرنوشتی هبوط میکند که او را مجبور به انتخاب میکند. انسانی که بر حقیقت آن واقعه شهادت میدهد و انسانی که شهادت نمیدهد. انسانی که انتخاب میکند سوگوار-مبارز شود و انسانی که انتخاب میکند ردای فراموشی بر سر کند و تظاهر کند زمان طبیعی و چرخش تکرارشونده اش هنوز ممکن است. اما این رخداد، هر رخدادی نیست. آنچه در مقام انتخاب است سرنوشت کلیت تاریخ است.
عاشورا واقعه ای «در» تاریخ نیست. عاشورا بنیان هستی شناسانه تاریخ است. عاشورا رخدادی است که بواسطه آن، «تاریخ» ممکن میشود.

علی علیزاده
تکه ای از مقاله منتشر نشده عاشورا و متافیزیک زمان
ادامه
12
7
6
رضا تواضعی , rezatavazoie
جمعه 30 شهریور ، 02:17
.............
ادامه
بنت الهدی , hoda.mah
جمعه 30 شهریور ، 10:19
...
ادامه
فرشاد شکیبا , 559
جمعه 30 شهریور ، 18:11
دقیقا کپی برداری از چرندیات شریعتی بود 10 بارم بخونی اخرش نمیدونی چی میخواد بگه ! همش تناقض جوری که ادم سرگیجه میگیره از خوندش و حال ادمو بد میکنه.
ادامه
آیه های انتظار , ayehayeentezar1
گــل نــرجــس , Amarylliss
دل اگر نذر حسین است، خریدن دارد
اشک اگر مال حسین است که ریختن دارد
همه عالم و آدم به فدایت ارباب
غم ارباب به دلها چه کشیدن دارد
شهادت غریبانه امام حسین(ع) و یاران با وفایش تسلیت باد.
ادامه
آیه های انتظار , ayehayeentezar1
قطعه ای از بهشت , gheteii_az_behesht
یاد دیشب که همه، میگفتیم
مکن ای صبح طلوع

صبحی طلوع کرد، که آغاز روضه هاست
امروز عاشقانه ترین روز لاله هاست
حیَّ علی العـــزا، حیَّ علی البـــکا
امروز فاطــمه، مهمان کربـــلاست
ادامه
40
3
23
ابوالفضل ح , abner001
پنجشنبه 29 شهریور ، 12:06
خم شد ،چیزی از زمین برداشت،باز خم شد،چیزی از زمین برداشت،دوباره و چند باره.نزدیک رفتم به پرسش.نگاه کرد به آتش های فراوان سپاه دشمن. فرمود:«فردا کودکانم در این بیابان،پی پناهی می دوند»
دستهایش پربود از خار های بیابان.
شب عاشـورا بود
ادامه
ابوالفضل ح , abner001
پنجشنبه 29 شهریور ، 12:07
همه عمر برندارم سر از این خمار مستی
که هنوز من نبودم که تو در دلم نشستی

یا قدیم الاحسان بحق الحسین..
ادامه
عاشـق خدا , bita1900
پنجشنبه 29 شهریور ، 14:44
وای وای وای
مکن ای صبح طلوع....
ادامه