پیام نور اراک , arak_pnu

پیام نور اراک

پیام نور اراک , arak_pnu

پیام نور اراک

276نــــفــــــر
عضو شده اند
276نفر عضو شده اند
کلوبی مخصوص دانشجویان باحال پیام نور سراسر ایران...کلوبی مخصوص دانشجویان باحال پیام نور سراسر ایران...مشاهده کامل مشخصات
14 بهمن 1383
آموزش و تحصیل
ye kam active bashid va too bahsa sherkat konid va nazar bedid

اعضاء

 • دختر آفتاب , titi_2466
 • آراس افشاری , vvebcam
 • شب گرد الاف , shabgard5009
 • مجید دستجانی , majid_73_a
 • 276 نفر

  morebox img

کلوبهای مشابه

 • تهران جنوب 83 , tehranjonob83
 • دانشجوهای ایذه , iauizeh
 • دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه , mianeh_azad_uni
پیام نور اراک , arak_pnu
ashnayee ba amar
محیط كار

متخصصین آمار معمولا در ساعات منظم و در دفاتری راحت مشغول بكارند . گروهی از آنان به منظوردادن كمك مشورتی در طرحهای تحقیقی , نظارت و راه اندازی مطالعات ، یا گرد آوری داده های آماری مسافرت میكنند. گروهی از آنان مسئولیتهای متنوعی را بر عهده دارند مانند طراحی آزمایشات یا انجام كار در موضع درجوامع گوناگون .آمارگرانی كه در دانشگاهها مشغول به كارند، كار آنها آمیزه ای ازمسؤولیتهای آموزشی و تحقیقاتی است.

فرصتهای شغلی

آمارگران در بخشهای تجاری , كشاورزی و بهداشتی مشغول به كار می شوند. اكثر مشاغل باقی مانده به صنایع خصوصی بالاخص به سرویسهای آزمایشی و تحقیقاتی ، مدیریتی و روابط عمومی مربوط می شود. گروهی دیگر به آموزش آمار مشغول میشوند.آموزش و ادامه تحصیل

اكثر مشاغل آماری نیاز به مدرك در رشته ریاضیات یا آمار دارند.تدریس و تحقیقات در مراكز آموزش عالی نیز نیازمند درجه كارشناسی و ترجیحا دكترای آمار میباشد. در بخش تحقیقات صنعتی , مدرك كارشناسی ارشد و تجربه كاری چند ساله از موارد مورد نیاز برای شروع به كار می باشد .

دوره های مورد نیاز مختص علم آمارشامل حساب دیفرانسیل و انتگرال , روشهای آماری , مدلسازی ریاضی و حساب احتمالات می باشد .دوره های اضافی شامل جبر خطی , طرح و تجزیه و تحلیل آزمایشات , آنالیز چند جانبه كاربردی وآمار ریاضی است. تنها پیش زمینه ای كه برای موفقیت در رشته آمار ضروری است ، داشتن ریاضیات قو ی میباشد.از آنجائیكه رایانه كاربرد وسیعی در امور آماری دارد , داشتن زمینه ای قوی د ر علم رایانه شدیدا توصیه میشود . فراگیری علوم مهندسی و فیزیكی در مشاغلی كه با كیفیت وبهبود تولید همراه هستند, مفید میباشد. در مشاغلی كه با آزمایش محصولات دارویی یا كشاورزی سرو كار دارند , داشتن پیش زمینه درعلوم زیست شناسی ، شیمی و بهداشت مهم میباشد . گذراندن دوره های اقتصاد و تجارت برای مشاغلی كه با بازاریابی و تحلیل ها و پیش بینی های تجاری همراهند, كمك كننده به نظر می رسد .

برخورداری از مهارتهای ا رتباطی برای آمارگران آینده كه در صنایع مشغول به كارمیشوند و باید موضوعات تكنیكی را برای افرادی كه در آمار سر رشته ندارند شرح دهند مهم میباشد .

آشنایی با تجارت و اقتصاد برای افرادی نیز كه قصد كار در مشاغل خصوصی را داشته باشند با ارزش است .

داشتن مدرك بالاتر فرصتهای پیشرفت را فراهم می كند. دارندگان مدارك فوق لیسانس و دكتری معمولا"به شكل مستقل قادر به كار بوده و برای به عهده گرفتن امور تحقیقاتی و ایجاد روشهای آماری صلاحیت لازم را كسب كرده و یا بعد از چندین سال تجربه در بخشهای خاص سمت مشاور آماری را بر عهده می گیرند.چشم انداز آینده

فرصتهای شغلی برای دارندگان مدرك آمار مساعد می باشد هر چند بسیاری از این مشاغل با عنوان " آمار گر " شناخته نمی شوند. این مسئله بخصوص درمورد مشاغلی است كه با تجزیه و تحلیل و تفسیر داده ها ی به دست آمده از علوم دیگر مانند اقتصاد , زیست شناسی , روانشناسی یا مهندسی سروكار دارند ، صدق میكند.

در میان فارغ التحصیلان لیسانس یا فوق لیسانس رشته آمار , افرادی كه در رشته های مربوطه مانند امور مالی , مهندسی یا رایانه ای از آشنایی كاملی بر خوردار باشند , در یافتن مشاغل مربوط به رشته تحصیلی یشان از شانس بالاتری برخوردارند. شركتهای دولتی بسیاری از آمارگران را در رشته های جمعیت شناسی و سرشماری نفوس , كشاورزی , بررسیهای مربوط به مصرف كننده و تولید كننده , تامین اجتماعی , مراقبت های بهداشتی و كیفیت محیط زیست استخدام می كنند.

آمارگران فوق لیسانس یا دكتری به منظور كنترل كیفی تولیدات گوناگون مانند تولیدات دارویی ، وسایط نقلیه موتوری , مواد شیمیایی و غذایی توسط شركتهای تولیدی استخدام می شوند. سازندگان وسایل نقلیه به منظور ارتقای كیفیت خودرو , كامیون و دیگر تولیدات و رقابت در صحنه بین المللی با كمك آمارگران طرحهای آزمایشی را اجرا می كنند. آمار گرانی كه در علوم مهندسی و فیزیكی اطلاعاتی دارند می توانند در امور تحقیقات و توسعه با همكاری دیگر دانشمندان ومهندسین به بهبود طرح وتولید پرداخته و كیفیت ثابتی را برای تولیدات جدید تضمین كنند . بعضی از آنان در ارتباط با تولید برنامه های نرم افزاری آماری در شركتهای تولید نرم افزارهای رایانه ای , فرصتهای شغلی مناسبی را می یابند.

در شركتهای تجاری به منظورپیش بینی میزان فروش , تحلیل شرایط تجاری و حل مسائل مدیریتی به منظور افزایش سوددهی به كارمندانی كه در علوم أمار سر رشته داشته باشند اعتماد زیادی می شود. در ضمن , مراكز مشاوره ای به صورت روز افزونی خدمات آماری پیشرفته ای را به دیگر مشاغل ارائه می دهند . به علت كار برد وسیع رایانه در این رشته , آمارگران تمام صنایع باید در برنامه نویسی رایانه ای مهارت كافی داشته و دربه كارگیری نرم افزارهای آماری از دانش خوبی بر خوردار باشند(برای اطلاعات بیشتربه مقاله برنامه نویسی رایانه در همین سایت مراجعه كنید).

میزان در آمد

در سال 2000 میانگین در آمد سالانه متخصصین آمار در ایالات متحده 51990 دلار بوده است
ادامه
99
1
  پیام نور اراک , arak_pnu
  elme ehtemal
  پیدایش رسمی احتمال از قرن هفدهم به عنوان متدی برای محاسبه شانس در بازیهای قمار بوده است. اگر چه ایده های احتمال شانس و تصادفی بودن از تاریخ باستان در رابطه با افسونگری و بخت آزمایی و بازیهای شانسی و حتی در تقسیم کار بین راهبان در مراسم مذهبی وجود داشته است و به علاوه شواهدی از بکارگیری این ایده ها در مسائل حقوق٫ بیمه٫ پزشکی و نجوم نیز یافت میشود٫ اما بسیار عجیب است که حتی یونانیان اثری از خود در رابطه با استفاده از تقارنی که در هندسه بکار می برده اند در زمینه احتمال یا اصولی که حاکم بر مسایل شانس باشد بجا نگذاشته اند.
  ارسطو پیشامدها را به سه دسته تقسیم می نمود:
  ۱) پیشامدهای قطعی که لزومآ اتفاق می افتادند.
  ۲) پیشامدهای احتمالی که در بیشتر موارد اتفاق می افتادند.
  ۳) پیشامدهای غیر قابل پیش بینی و غیر قابل شناسایی که فقط با شانس محض رخ میدهند.

  اما ارسطو به تعبیرهای مختلف احتمال اعتقاد نداشته و فقط احتمال شخصی که مربوط به درجه اعتقاد افراد نسبت به وقوع پیشامدهاست را معتبر می دانسته است.
  پاسکال و فرما اولی کسانی هستند که در اوایل قرن هفدهم مسایل مربوط به بازیهای شانسی را مورد مطالعه قرار دادند و این دو نفر به عنوان بنیانگزاران تئوری ریاضی احتمال لقب گرفته اند. دانشمندانی از قبیل هی گنز کارهای آنها را ادامه داده و ویت و هلی این مسایل را در آمارهای اجتماعی بکار گرفتند. این علم جدید نخستین نقطه اوج خود را در اثر مشهوری از ژاکوب برنولی بدست آورد. در این اثر علاوه بر تعریف کلاسیک احتمال ریاضی٫ اساس خاصی از قانون اعداد بزرگ و کاربردهای احتمال در آمارهای اجتماعی نیز مطرح شده است.
  در قرن هجدهم متفکران بزرگی چون دی مور٫ دانیل برنولی٫ آلمبرت٫ اویلر٫ لاگرانژ٫ بیز٫ لاپلاس و گاوس قسمتی از وقت خود را به این علم جدید اختصاص دادند. بیز در سال ۱۷۶۳ قانون معروف بیز را ارائه می دهد و لاپلاس در نوشته ای تمام موضوع علم احتمال را جمع آوری می کند. مهمترین قضایای حدی که در محاسبات احتمالی بکار می رفته و تاثیر احتمال در ریاضی٫ فیزیک٫ علوم طبیعی٫ آمار٫ فلسفه و جامعه شناسی در این اثر جمع آوری شده است.
  با مرگ لاپلاس در سال ۱۸۷۲ اوج پیشرفت این علم به اتمام رسید و علی رغم برخی تلاشهای فردی که ماحصل آنها کشف قضایایی چون قضیه اعداد بزرگ پواسون و یا نظریه خطاهای گاوس بود٫ بطور کلی احتمال کلاسیک ارتباط خود را با مسائل تجربی و علمی از دست میدهد. اما جریانهای متقابل ظاهر می شوند. به موازات پیشرفت نظریه ریاضی یک نظریه آمار به عنوان کاربردهایی از احتمال بوجود می آید. این نظریه در رابطه با مسایل مهم اجتماعی از قبیل اداره داده های آماری٫ مطالعه جمعیت و مسایل بیمه بکار می رفته است. اساس کار توسط افرادی چون کوتلت و لکسیز ریخته شده و توسط دانشمندانی چون فشنر(روانشناس)٫ تیله و برانز(منجمان)٫ گالتون و پیرسون(زیست شناسان) پیشرفت نموده است. این کارها در اواخر قرن نوزدهم در جریان بوده و در انگلستان و برخی دیگر از کشورها حرفه حسابگری٫ به مفهوم آماردانی که از اقتصاد و ریاضی هم اطلاعاتی دارد و در جمعیت شناسی و بیمه خبره می شود٫ رونق می یابد. از طرف دیگر فرمولهای کلاسیک ایده های احتمال میز مسیر پیشرفت و کاربردی خود را ادامه میدادند. در این قرن در تلاش برای روشن سازی پایه منطقی کاربردهای احتمال٫ وان میزز یک فرمولبندی جدید برای محاسبات احتمالی ارائه میدهد که نه تنها از نظر منطقی سازگار بوده بلکه نظریه ریاضی و تجربی پدیده های آماری در علوم فیزیکی و اجتماعی را پایه گذاری می نماید.
  مدل کلاسیک احتمال توسط برنولی و لاپلاس معرفی شد. این مدل به دلیل فرض همطرازی و عدم امکان تکرار در شرایط یکسان و دلایل دیگر با اشکالاتی روبروست که بسیاری از پدیده های طبیعی بر آن منطبق نیست.
  ایده های اساسی نظریه تجربی احتمال که قرار دادن فراوانی نسبی بجای احتمال است در سال ۱۸۷۳ توسط پواسون ارائه گردید.
  بسیاری از مسائل احتمال حتی قبل از بیان اصول آن توسط کلموگرف در سال ٫۱۹۳۳ با ابزارهای تجربی و حتی نظری توسط دانشمندان مطرح شده است. ولی کلموگرف با بیان اصول احتمال پایه این علم و ارتباط دقیق آنرا با مباحث ریاضی مستحکم می نماید.
  در این زمان احتمال به عنوان یکی از شاخه های ریاضی٫ نه تنها کلیه ابزارهای ریاضی را جهت پیشرفت خود بکار می گیرد٫ بلکه توانسته کاربردهایی را در حل برخی از مسایل ریاضی داشته باشد. نظریه احتمالی اعداد٫ نظریه احتمالی ترکیبیاتی و کاربردهای شاخص احتمال در برخی از مسایل آنالیز٫ بعضی از کاربردهای احتمال در ریاضی هستند.
  از طرف دیگر احتمال به عنوان زیربنای ساختاری و اصول ریاضی علم آمار٫ در جهت پیشرفت این علم و قوام بخشی به دستورات آن نقشی اساسی دارد.
  مسائل جالب احتمال هندسی و نظریه احتمالی اعداد٫ شمه ای از زیبایی های احتمال است که همه اینها با هم زیبایی٫ کارآیی و توان علم احتمال را نشان می دهند.

  ادامه
   پیام نور اراک , arak_pnu
   amar
   واژه آمار از كلمه لاتین Status سرچشمه گرفته است كه به معنای حالت, وضع یا موقعیت می باشد.از این واژه به عنوان ریشه واژه های Stato (دولت)، Statista (دولت شناسی یا كسی كه اطلاعات راجع به دولت دارد)، Statistica (آمار)، كه مجموعه معین راجع به دولت می باشد، به وجود آماده است.

   علم آمار همانند هر علم دیگر، در نتیجه نیازهای بشر بوجود آمده است و تاریخی غنی دارد بطوریكه از دورانهای گذشته تا كنون رشد و تكامل آن ادامه یافته آست.

   سرشماریهای بسیار ابتدایی كه به هیچ رو با آمار دموگرافی و سرشماریهای امروزی قیاس شدنی نیست، بنای آمار كنونی را پی ریزی كرده و آغاز نموده است.

   با ظهور سرمایه داری و گسترش تجارت، آمار در مقابل مسائل مركب تر و پیچیده تری قرار می گیرد و حجم اطلاعات جمع آوری شده افزایش می یابد و در نتیجه كارهای آماری نیز توسعه می یابد. بطوریكه از نظر ماهیت عمیق تر، از نظر موضوع مورد مطالعه وسیع تر و از نظر وسائلی كه به كار گرفته می شود كاملتر میگردد.

   در تحقیق های علمی بیش از همه این فكر كه آمار در قرن هفدهم به خود شكل یك علم می گیرد طرفدار پیدا كرده است. در اواسط قرن هفدهم در انگلستان یك جریان علمی پدید امد كه نام‌” حساب سیاسی“ به خود گرفت. این جریان علمی را ویلیام پتی و جان گرانت آغاز كردند و بعد از آنها بنام كتب ” حسابدانهای سیاسی “ نامیده شد. این دانشمندان در برسی های خود از مشخص كننده های آمار همچون كمیت های نسبی و متوسط استفاده می كردند. همزمان با ظهور این مكتب، در آلمان مكتب ” آمار توصیفی “ یا ”دولت شناسی“ توسعه یافت. ظهور این علم به سالهای 1660 مربوط میگردد. دانشمندان این مكتب سعی وافر داشتند كه به طور همه جانبه ای با استفاده از اعداد، دولتها و كشورها را تشریح و تفسیر كنند. بین داشمندان دولت شناس، بیش از همه ” آخن وال“ استاد دروس حقوق بین الملل و آمار در دانشگاه گوتینگن جلب نظر میكند. بعضی از آمار دانان آخن وال را پدر آمار می دانند. البته از بنیانگذاران علم آمار، قبل از دیگران می توان از ” كتله“ نام برد.

   ادامه
    پیام نور اراک , arak_pnu
    accountion
    Bookkeeping and record-keeping methods, created in response to the development of trade and commerce, are preserved from ancient and medieval sources. Double-entry bookkeeping began in the commercial city-states of medieval Italy and was well developed by the time of the earliest preserved double-entry books, from 1340 in Genoa.

    The first published accounting work was written in 1494 by the Venetian monk Luca Pacioli. Although it disseminated rather than created knowledge about double-entry bookkeeping, Pacioli's work summarized principles that have remained essentially unchanged. Additional accounting works were published during the 16th century in Italian, German, Dutch, French, and English, and these works included early formulations of the concepts of assets, liabilities, and income.

    The Industrial Revolution of the mid-1700s created a need for accounting techniques that would be adequate to handle mechanization, factory-manufacturing operations, and the mass production of goods and services. With the emergence in the mid-19th century of large, publicly owned business corporations, owned by absentee stockholders and administered by professional managers, the role of accounting was further redefined.

    Starting in the mid-20th century, machines—particularly computers—performed many of the bookkeeping functions that are vital to accounting systems. The widespread use of computers broadened the scope of bookkeeping, and the term data processing now frequently encompasses bookkeeping.

    III ACCOUNTING INFORMATION

    Accounting information can be classified into two categories: financial accounting, consisting of public information, and managerial accounting, consisting of private information. Financial accounting includes information disseminated to parties that are not part of the enterprise proper, such as stockholders, creditors, customers, suppliers, regulatory commissions, financial analysts, and trade associations. Such information relates to the financial position, the liquidity, and the profitability of an enterprise.

    Managerial accounting deals with information that is not generally disseminated outside a company, such as salary costs, profit targets, and cost of materials per unit produced. Whereas the general-purpose financial statements of financial accounting are assumed to meet the basic information needs of most external users, managerial accounting provides a wide variety of specialized reports for division managers, department heads, project directors, section supervisors, and other managers within a company.

    A Specialized Accounting

    Of the various specialized areas of accounting that exist, the three most important are auditing, income taxation, and nonbusiness organizations. Auditing is the examination, by an independent accountant, of the financial data, accounting records, business documents, and other pertinent documents of an organization in order to attest to the reasonableness of its financial statements. Businesses and not-for-profit organizations in the United States engage certified public accountants (CPAs) to perform audit examinations. Large private and public enterprises sometimes also maintain an internal audit staff to conduct auditlike examinations, which often are as much concerned with operating efficiency and managerial effectiveness as with the accuracy of the accounting data.

    The second specialized area of accounting is income taxation. Preparing an income-tax return by filling out one or more forms entails collecting information and presenting data in a coherent manner; therefore, both individuals and businesses frequently hire accountants to determine their taxes. Tax rules, however, are not identical with accounting practices. Tax regulations are based on laws that are enacted by legislative bodies, interpreted by the courts, and enforced by designated administrative bodies. Much of the information required in calculating taxable income and the amount of tax due, however, is also needed in accounting, and many techniques of computing are common to both areas.

    Not all accounting involves for-profit organizations. A third area of specialization is accounting for nonbusiness organizations, such as universities, hospitals, churches, trade and professional associations, and government bodies. These organizations differ from business enterprises in that they receive resources on some nonreciprocating basis—that is, without paying for such resources. They do not have a profit orientation, and they have no defined ownership interests as such. As a result, these organizations call for differences in record keeping, in accounting measurements, and in the format of their financial statements
    ادامه