دانشکده کشاورزی ساری , agrialture

دانشکده کشاورزی ساری

دانشکده کشاورزی ساری , agrialture

دانشکده کشاورزی ساری

579نــــفــــــر
عضو شده اند
579نفر عضو شده اند
این کلوب متعلق به همه دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشکده کشاورزی ساری می باشد.این کلوب متعلق به همه دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشکده کشاورزی ساری می باشد.مشاهده کامل مشخصات
12 اسفند 1384
آموزش و تحصیل
از همه بچه ها تقاضا می کنم که این کلوب رو به دوستان خودشون معرفی کنن.بچه ها کلوب خودمون رو فعالتر کنیم.مرسی.(میلاد)

اعضاء

 • آتش , a_ch_69
 • سعید تایگر , shadowb0y
 • وحید  , sevgisiz
 • صادقی , yasha_sadeghi
 • 579 نفر

  morebox img

کلوبهای مشابه

 • پرتال استخدامی و دانشجویی و دانشگاهی , university_portal
 • مدرسه حافط , Hafizschool.
 • ایران پلاست , IRANPLAST
دانشکده کشاورزی ساری , agrialture
ناتوانی ایران در استفاده از زعفران
زعفران گران ترین ادویه جهان است اما در ایران که بزرک ترین تولید کننده ان است به طور کامل از مزایای ان بهره مند نیست.
در حدود 90 درصد از تولید جهانی زعفران که در اشپز خانه های ایرانی به وفور یافت میشود در مزارع بنفش رنگ دلنشینی کشت می شود که در شمال شرقی ایران واقع شده اند.
بخش عمده ای از زعفران تولید شده در ایران با قیمت کم به شرکت های اسپانیاییصادر میشود که در بازار های اروپایی جای پای خود را محکم کرده اند. بازار های جهانی ترجیح می دهند که زعفران خود را از اسپانیا خریداری کنند. ایران در حال حاضر سالانه در حدود 250 تن زعفران تولید می کند و این در حالی است که تولید زعفران اسپانیا تنها چهار تن در سال است. قیمت فروش انبوه زعفران از 50 تا 480 دلار در هر کیلو کرم است که در مغازه ها 500 تا 850 دلار فروخته میشود. 90 درصد از زعفران تولیدی ایران به صورت انبوه صادر میشود و عمده ان به اسپانیا صادر میشود.
ادامه
99
4
3
3
بهرام سرفرازیان , razesaham
شنبه 22 خرداد ، 07:05
آیا دوست دارید یک سرمایه گذاری عالی داشته باشید؟ لینک را در #تلگرام برای خود ، گروه یا یکی از دوستانتان بفرستید روی آن کلیک کنید و جوین چنل را لمس یا کلیک نمایید https://telegram.me/tehran_bourse
ادامه
هرمز مسعودی , hormoz23
جمعه 1 مرداد ، 08:01
اقا کتابای دکتر ولی الله مظفریان رو کی داره ؟ لطفا کمک کنید میخامش
ادامه
دانشکده کشاورزی ساری , agrialture
تواید قارچ بدون کود
یک محقق کرجی برای اولین بار در کشور موفق به گونه ای قارچ خوراکی بدون نیاز به کود شد. دکتر اصلان عزیزی گفت:این قارچ که گونه ای از قارچ وحشی است از نظر نیازهای کشت با سایر قارچ ها متفاوت است. این قارچ بدون دست کاری ژنتیکی و فقط با استفاده از دما و رطوبت مناسب تولید شده و عطر و طعم آن نیز با سایر قارچ ها متفاوت است. با توجه به در نظر گرفتن ذائقه ایرانیان در صورت تولید انبوه این قارچ به طور قطع از ان استقبال خواهد شد. این قارچ که نوعی قارچ دکمه ای است سریع تر از انواع دیگر قارچ ها رشد می کند و هزینه تولید ان کمتر از سایر قارچ ها است و همچنین مقاومت بالایی دارد و تا 15 روز قابل نگهداری است.این قارچ در دمای 20 تا 45 درجه سانتیگراد با رطوبت بالای 75 درصد مناسب برای تولید در مناطق گرمسیر کشور است.
ادامه
2
1
2
آناهید شمالی , anahid.shomali1985
شنبه 7 آذر ، 12:50
مطالبتون جالبه به نظم می تونین در یک سایت رسمی مقالات مفیدتون رو به اشتراک بذارین...
htpp://keshavarzionline.com
htpp://keshavarzi.org
ادامه
دانشکده کشاورزی ساری , agrialture
افزایش عملکرد جو
برداشت جو به صورت سبز وباعث افزایش عملکرد آن میشود.چنانچه این محصول به صورت سبز برداشت شود عملکرد آن تا 6 برابر افزایش میابد.هم اکنون از هر هکتار کشت جو ابی 3.5 تا 4 تن جو به صورت خشک برداشت میشود که در صورت برداشت همین مقدار محصول به صورت سبز ،میتوان 25 تا 30 تن جو برداشت کرد. این روش به عنوان راهکار اساسی مبارزه با کمبود علف هرز در کشور مطرح شده که از سال جاری به طور گسترده به مرحله اجرا در خواهد امد. در این روش با سیلو کردن جو ،می توان کمبود علوفه سبز را در کشور و در مناطق خاص جبران کرد،ضمن اینکه مصرف علوفه سبز برای دام ها جهت تولید گوشت مناسب تر است.پیش بینی میشود در صورت مناسب بودن آب و هوا و با تمهیدات صورت گرفته در خصوص مبارزه با بیماری ها و علف هرز ،محصول جو به صورت دیم(در سطح 35 هزار هکتار) در سال جاری افزایش قابل ملاحظه ای داشته باشد.
ادامه
دانشکده کشاورزی ساری , agrialture
سیب زمینی
بعر از برداشت به مدت 5 تا 7 ماه به ندرت جوانه میزند.سیب زمینی در حرارت پایین کمتر از 5 درجه مقدار قندش زیادتر و مقدار نشاسته اش کمتر میشودو برعکس در حرارت بالا قند سیب زمینی کمتر و نشاسته اش بیشتر میشود،بنابر این نحوه نگهداری سیب زمینی در طعم ان موثر است.
بهترین طریقه پوست کندن سیب زمینیانداختن ان در اب جوش است در این صورت قشری که در زیر پوست قرار گرفته و ارزش غذایی ان از سایر سیب زمینی بیشتر است از دست نمیرود.
وقتی سیب زمینی در مقابل نور قرار میگیرد به تدریج زیر پوست ان بز رنگ میشود همزمان با این حالت در سیب زمینی ماده ای به نام سولانین ایجاد میشود.در صورت امکان از مصرف این نوع سیب زمینی باید خودداری کرد.
یا در حین پوست کندن پوست را با ضخامت بیشتریجدا کرد،چون سم در قسمت خارجی سیب زمینی بیشتر متراکم است.
ادامه
دانشکده کشاورزی ساری , agrialture
زنبور تریکو گراما
این زنبورها بسته به حجم تخم میزبان از یک تا چند عدد تخم داخل میزبان قرار می دهند و این تخمها حدودا پس از 24 ساعت تفریخ شده و لاروهای زنبور از محتویات تخم میزبان تغذیه نموده و پس از چند روز سیاهرنگ می شوند ، در شرایط صحرایی براحتی قابل تشخیص و جمع آوری می باشند .

این زنبورها بسته به حجم تخم میزبان از یک تا چند عدد تخم داخل تخم میزبان قرار می دهند و این تخمها حدودا پس از 24 ساعت تفریخ شده و لاروهای زنبور از محتویات تخم میزبان تغذیه نموده و پس از گذراندن سنین لاروی در داخل تخم میزبان تبدیل به شفیره می شوند . حشره کامل زنبور با سوراخ کردن پوسته تخم میزبان که به صورت تقریبا مدور می باشد از تخم خارج می شوند.لذا تخمی که می توانست لارو آفت خارج شده و به محصول خسارت بزند زنبور خارج شده و جلوی خسارت آفت در همان مراحل اولیه سد می شود و این یکی از محاسن انگلهای تخم آفت می باشد .
زنبورهای ماده خارج شده از تخم میزبان بلافاصله جفت گیری کرده و شروع به جستجو برای یافتن تخمهای میزبان بر روی گیاه می نمایند . یافتن تخم میزبان توسط زنبورها بیشتر با قدم زدن زنبورها صورت می گیرد ولی زنبورها قادر به پروازهای کوتاه بوده و در مواردی توسط باد نیز به مسافتهای طولانی منتقل می شوند .

این زنبورها به طور گسترده در فلات ایران حضور داشته و به طور طبیعی فعالیت قابل توجهی را روی آفات مختلف نشان می دهند . عمده حضور این زنبورها در باغات و مزارع اغلب به آخ
آخر فصل محدود می شود که در این زمان آفت عموما خسارت خود را به محصول وارد نموده اند . به همین دلیل و برای پر کردن خلا حضور به موقع زنبورها در زمان بروز آفت ، نیاز است تا زنبورها به تعداد لازم پس از تکثیر روی سایر میزبانهای آزمایشگاهی از قبیل بید غلات و بید آرد ، در مزارع رهاسازی شوند . زمان ، تعداد و دفعات رهاسازی زنبورها از موارد مهم در موفقیت رهاسازی زنبورهاست و در هنگام تکثیر و پرورش انبوه آزمایشگاهی نیز رعایت نکات و مسائل کنترل کیفیت و انتخاب اکوتیپ و گونه مناسب زنبورها از جمله موارد ضروری است که ضریب موفقیت را افزایش خواهد داد .
چنانچه مجموعه مسائل ذکر شده در انتخاب ، پرورش و رهاسازی زنبورها لحاظ شود نتایج بسیار مناسبی را میتوان از برنامه های کاربرد زنبورهای تریکوگراما بدست آورد و کاربرد سموم کشاورزی که اثرات مخرب زیست محیطی فراوانی را به همراه دارد را برای برخی از آفات مهم کشاورزی حذف و یا اینکه به حداقل رساند
ادامه
2